Házenkáři Karviné prohráli v Paříži o tři branky

PAŘÍŽ

Házenkáři Baníku Karviná prohráli v druhém kole skupiny H Ligy mistrů v Paříži 18:21. Po dvou kolech tak zůstali v tabulce bez bodu na třetím místě za svým nedělním přemožitelem a vedoucím německým Flensburgem. Hosté podali ve francouzské metropoli heroický výkon, ale stal se jim osudným sedmnáctiminutový střelecký výpadek, po němž favorit získal šestigólový náskok.

Házená - ilustrační foto

Karviná sahala ve Francii po nečekaném úspěchu. Výborný vstup do utkání, který ji vynesl vedení 10:8, však Baník ztratil po střeleckém výpadku na přelomu poločasů. Hosté nedali sedmnáct minut gól. Paříž do přestávky strhla skóre ve svůj prospěch a po obrátce dalšími čtyřmi trefami odskočila na 16:10.

Karvinští ani pak nesložili zbraně. Favorita trápili uceleným výkonem i díky výtečnému gólmanovi Puterovi a znovu ukrajovali ztrátu. V závěru stáhli na tříbrankový rozdíl, ale víc už nestihli.

"Jsme do jisté míry spokojeni, protože výsledek nám dává naděje do odvetné fáze. Samozřejmě za předpokladu, že teď uspějeme v Kaunasu," řekl manažer klubu Miroslav Pelech.

Karvinským házenkářům podle něj chyběl v konfrontaci s předním francouzským klubem jen širší kádr. "Hráli jsme dobře, zakončovali jsme z trháků i do postavené obrany a fantasticky zachytal Putera. Jenom nemáme tak silnou lavičku. Domácí mohli sestavu prostřídat daleko častěji než my a to asi rozhodlo," dodal.

Výsledek - skupina H:
Paříž Handball - Baník Karviná 21:18 (12:10)
Nejvíce branek: Louis 6, Sorhaindo 4, Diaw 4, Mongin 3 - Sobol 7/3, Kuzo 4, Horák, T. Heinz a Zdráhala po 2. Rozhodčí: Reisinger, Kaschütz (oba Rak.). Sedmimetrové hody 2/0 - 3/3. Vyloučení: 6:4. Diváci: 2000.