Basketbalistky Brna rozdrtily ve Světové lize Jekatěrinburg

Basketbalistky Gambrinusu Brno vstoupily v úterý do Světové ligy jednoznačným vítězstvím 94:62 nad ruským Jekatěrinburgem. České mistryně své soupeřky přehrály ve všech směrech, nejvíce zářila Eva Vítečková, která zaznamenala 27 bodů a byla vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu.

Hned od úvodních minut zaskočily brněnské hráčky soupeře důrazem v obraně, s nímž si ruský tým nevěděl rady. Po nepřesných přihrávkách obsazeným spoluhráčkám ztrácely míče a český tým chyby trestal rychlými protiútoky. Hlavní zlom přišel ve druhé čtvrtině, kdy Brňanky šňůrou patnácti bodů otupily odpor soupeřek.

Kromě Vítečkové, která ze sedmi pokusů zaznamenala pět trojek, se proti svému bývalému týmu střelecky prosazovala i americká posila DeLisha Miltonová, která vynikala i v podkošových soubojích. Do poločasu vedly Brňanky rozdílem patnácti bodů 49:34.

Po změně stran nedaly české mistryně soupeřkám nejmenší naději na zvrat. Naopak ruský tým poslaly do kolen, neboť třetí čtvrtinu vyhrály 24:9. V závěru dal trenér Jan Bobrovský příležitost všem zbývajícím hráčkám, přesto i poslední čtvrtinu vyhrály Brňanky 21:19.

"Tak jednoznačný vstup do turnaje jsem nečekal. Předčily jsme Jekatěrinburg nejen kondičně, ale i herní přesností. Celý tým podal bezchybný výkon," uvedl trenér Brňanek Jan Bobrovský.

Ve druhém utkání ve skupině A Havana porazila Soul 76:67.

Světová liga basketbalistek
Skupina A
Gambrinus Brno - Jekatěrinburg 94:62 (26:16, 49:34, 73:43)
Nejvíce bodů: Vítečková 27, Miltonová 24, Žirková 13 - Chazovová 13, Mironovová 12. Rozhodčí: Zavlanov (Rus.), Fereira (Braz.), Changová (Korea). Fauly: 17:16. Trestné hody: 17/10 - 17/15. Trojky: 10:3. Diváci: 400.