Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistka Purchartová získala v Belgii stříbro

11. května 2015 18:44 - Praha

Česká reprezentantka Barbora Purchartová získala s týmem Dauphines Charleroi stříbrnou medaili v play off belgické volejbalové ligy. Po skončení základní části její tým aspiroval na první místo, ve finále ale podlehl favorizovanému Asterixu Kieldrecht.

 

Archiv Barbory Purchartové

„Po vydařené sezóně je pro mě stříbro zklamáním," říká Bára Purchartová. „Finálová série byla vyrovnaná, hlavně v prvním finálovém zápase. Vedli jsme doma 2:0, ale zápas jsme nedotáhly do vítězného konce. Druhý zápas byl už víceméně v režii Kieldrechtu," dodává.

Finále se hrálo na dva vítězné zápasy, v prvním tým Dauphines prohrál 2:3, ve druhém podlehl 0:3 a definitivně skončil na druhém místě. Opakovala se tak historie z loňské sezóny, kdy Asterix Kieldrecht porazil ve finále Dauphines Charleroi 2:0 na zápasy.

Bára si po posledním zápasu přijela oddechnout domů do Prahy, už 16. května ale nastupuje na soustředění české volejbalové reprezentace v Brně.

Purchartová (22) je odchovankyní pražské Slavie. S bavorským týmem Allgäu Team Sonthofen, ve kterém v roce 2011 podepsala svou první profesionální smlouvu, dvakrát dosáhla na 3. místo v 2. bundeslize a na postup do osmifinále německého poháru. V sezóně 2013/14 přestoupila do belgické ligy v dresu VO Sodraep Farciennes, v říjnu loňského roku pak zahájila novou sezónu v týmu Dauphines ze Charleroi.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty