Extraligu volejbalistek vede Brno těsně před Slavií

Brněnské volejbalistky uhájily ve třetím kole vedení v extralize před pražskou Slavií, ale už jen díky lepšímu poměru míčů. Slávistky si duel s Libercem předehrály už ve čtvrtek a zvládly jej bez ztráty setu, zatímco Brňanky v sobotu porazily Ostravu 3:1.

V Králově Poli byl vyrovnaný pouze první set, v němž sice Brňanky vedly 21:19, koncovku však nezvládly. V dalším průběhu už bylo utkání jednoznačnou záležitostí domácích hráček, které se zlepšily ve všech směrech. Z dobře připravených akcí nahrávačky Kubínové nejčastěji smečovaly Tobiášová, Těknědžjanová a Franková.

Třetí je v tabulce mistrovský Olymp, který stejně jako v jarním boji o titul dnes porazil Frýdek-Místek. Na jeho půdě navíc vyhrál hladce 3:0 a spravil si tak chuť po prohře v derby se Slavií z minulého kola, která ukončila jejich šňůru 33 vítězství. Tahounkou Pražanek v útoku byla smečařka Aneta Havlíčková.

Regionální derby dvou týmů, které v prvních dvou kolech prohrály, nabídlo pětisetovou podívanou. Lépe ji zvládla Olomouc, poslední tak zůstal Přerov.