Nymburk vyhrál v Děčíně před rekordní návštěvou a míří za titulem

Basketbalisté Nymburku vyhráli druhé finále NBL s Děčínem 87:61 a jediná výhra je dělí od dvanáctého českého titulu v řadě. Ten mohou získat ve středu v domácím prostředí. Domácí Válečníky mohlo těšit alespoň to, že téměř vyprodali zimní stadion v Děčíně a návštěvou 4850 diváků vytvořili nový rekord české ligy. Dosavadním maximem bylo 4250 fanoušků z roku 2007.

Basketbalisté Děčína (zleva) Luboš Stria, Jakub Houška a Tomáš Vyoral brání Dariuse Washingtona z Nymburka.

Bouřlivá atmosféra v úvodu dolehla i na zkušené hráče Nymburku, kterým trvalo téměř čtyři minuty, než dali první koš. Za stavu 0:6 však na sebe vzal odpovědnost Petr Benda a sérií osmi bodů favorita uklidnil. Navázal na něj ostrostřelec hostů Chester Simmons, který dal dalších deset bodů v řadě.

Ovšem Děčín, hnaný zaplněným stadionem, favoritovi vzdoroval a zejména velmi dobře hrající rozehrávač Tomáš Vyoral držel domácí neustále na dostřel. Až v závěru první půle začali Válečníci kupit chyby a přesně střílející Nymburk získal mírně navrch.

Za stavu 38:42 se navíc domácím přestalo dařit v útoku, na každý koš se hodně natrápili a Nymburk začal unikat. Ve třetí části získal náskok 16 bodů a především zásluhou silnější lavičky už nedovolil Děčínu vrátit se do zápasu.

Obhájce titulu potvrzoval, proč z posledních 86 ligových duelů prohrál jediný. Děčínští hráči však i přes jasnou porážku sklidili za bojovnost ovace vestoje.

Finále play off ligy basketbalistů - 2. zápas:
Děčín - Nymburk 61:87 (16:17, 35:42, 49:64)
Nejvíce bodů: Vyoral 14, Jelínek 12, Bosák a J. Houška po 8 - Raivio 15, Simmons 14, Benda 13, Washington a Bartoň po 11. Fauly: 23:18. Trestné hody: 17/12 - 18/10. Trojky: 5:9. Doskoky: 35:37. Diváci: 4850. Stav série: 0:2.