Rubriky:

Míčové sporty

Agatha, Seixasová - Bansleyová, Pavanová 2:0

Pražský turnaj v plážovém volejbalu ovládly Brazilky

24. května 2015 16:54 - Praha

Druhé nasazené Brazilky Agatha Bednarczuková a Barbara Seixasová vyhrály pražský turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu. Prošly jím bez porážky, ve finále zdolaly Sarah Pavanovou a Heather Bansleyovou z Kanady 2:0 na sety a získaly prémii 11 000 dolarů.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Nejlepší z českých reprezentantek byly obhájkyně loňského titulu Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou. Ty v sobotu vypadly po třísetové prohře v osmifinále a obsadily deváté místo. Další dvě domácí dvojice skončily sedmnácté.

Jednatřicetiletá Agatha a o tři roky mladší Seixasová loni vyhrály turnaj stejné kategorie Open v Mexiku a v Praze si téměř přesně po roce připsaly druhý společný triumf. Rovněž poražené Kanaďanky ale mají důvod na Štvanici vzpomínat v dobrém, neboť finálová účast je jejich životním úspěchem; dosud byly na Světovém okruhu nejlépe páté a nikdy nehrály ani semifinále.

V nedělním programu se sedmé nasazené Kanaďanky ocitly v obležení tří brazilských dvojic, ale semifinále proti Eduardě a Elize Maiaové ještě zvládly. Ve finále je však Agatha a Seixasová zaskočily bleskovým nástupem, který jim vynesl vedení 10:2 a o osudu první sady tím bylo rozhodnuto. Pak sice Kanaďanky duel vyrovnaly, ale koncovku druhého dějství opět s přehledem ovládly brazilské favoritky, které za celý turnaj ztratily jediný set.

Třetí skončily bez boje Eduarda a Maiaová, neboť osmifinálové přemožitelky Kolocové a Slukové Maria Clara, Carol k zápasu o bronz nenastoupily kvůli zranění.

Prague Open, turnaj Světového okruhu žen v plážovém volejbalu:
Finále:
Agatha, Seixasová (2-Braz.) - Bansleyová, Pavanová (7-Kan.) 2:0 (12, 18)
O 3. místo: 
Eduarda, Elize Maia (24-Braz.) - Maria Clara, Carol (4-Braz.) bez boje
Semifinále:
Agatha, Seixasová - Maria Clara, Carol 2:0 (15, 12)
Bansleyová, Pavanová - Eduarda, Elize Maia 2:0 (12, 15)
ČTK

Zrušit