Rubriky:

Míčové sporty

Smečařka Kossányiová přestoupila z Prostějova do Vratislavi

28. května 2015 11:20 - Praha

Reprezentační smečařka Andrea Kossányiová opouští po třech sezonách Prostějov a míří do zahraničí. Jednadvacetiletá česká volejbalistka přestoupila do celku Impel Vratislav a zahraje si polskou nejvyšší soutěž.

 

Dalibor Glück, ČTK

"Jsem ráda za tuhle nabídku. Polská liga je top soutěž, přicházejí do ní hvězdy z celé Evropy, lidi tam volejbalem žijí," uvedla Kossányiová v tiskové zprávě.

Kontrakt Kossányiová podepsala na jeden rok s roční opcí. Do čtvrtého celku uplynulého ročníku polské ligy nově přišli také italský kouč Nicola Negro a hvězda polského volejbalu Katarzyna Skowroňská. "Kdo může říct, že si s ní zahrál v jednom týmu? Budu ji sledovat, učit se od ní," těšila se Kossányiová.

Dvojnásobná mistryně Evropy Skowroňská bude konkurencí české volejbalistky, jelikož obě zastávají post smečařky. "Jako mladší hráčka si to tam budu muset vybojovat," tuší Kossányiová. "Ale to je normální, tak tomu bylo i v Prostějově, kde jsem první sezonu většinou stála," dodala hráčka, která s prostějovským celkem hrála pravidelně Ligu mistryň a třikrát vyhrála českou ligu i pohár.

V družstvu českých mistryň převažovaly zahraniční volejbalistky, ve Vratislavi bude Kossányiová jedinou českou hráčkou. "Tohle angažmá bude něco jiného, všechny hráčky v týmu budou cizinky, bude to taky nový jazyk, i když polština je příbuzná s češtinou," řekla.

ČTK

Zrušit