Rubriky:

Míčové sporty

Kolocová, Sluková šetřily v Moskvě síly a ve čtvrtek nenastoupily

28. května 2015 15:51 - Moskva
(Aktualizováno: 28. května 2015 18:54)

Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová, Markéta Sluková neodehrály poslední zápas základní skupiny na grandslamu v Moskvě, nicméně jejich postup do 2. kola play off to neohrozilo. Vzhledem ke zdravotním problémům v přípravě na sezónu se rozhodly šetřit síly a německé dvojici Karla Borgerová, Britta Bütheová vítězství darovaly.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Neděje se nic vážného. Těsně před sezónou nás trápily vážnější zdravotní problémy a jelikož jsme již po včerejšku byly díky dvěma výhrám a výsledkům v naší skupině první a výsledek tohoto zápasu na to neměl tedy žádný vliv, rozhodly jsme se dnes nenastoupit," uvedly české hráčky na facebooku.

Jejich soupeřkami ve vyřazovací části budou v pátek vítězky zápasu mezi nizozemskými mistryněmi Evropy Madelein Meppelinkovou a Marleen Van Ierselovou a Němkami Laurou Ludwigovou a Kirou Walkenhorstovou, které na loňském ME získaly bronz.

V letošním seriálu Světového okruhu Kolocová se Slukovou zatím odehrály turnaj v Praze, kde při obhajobě prvenství obsadily dělené deváté místo. V Moskvě tento výsledek minimálně zopakují.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie grandslam v Moskvě:
Ženy:
Skupina F:
Borgerová, Bütheová (11-Něm.) - Kolocová, Sluková (6-ČR) bez boje
Česká dvojice měla už před zápasem jisté vítězství ve skupině a tím i postup do 2. kola play off.
ČTK

Zrušit