Česko - Slovensko 74:67Basketbalistky v přípravě porazily Slovensko

Karlovy Vary

České basketbalistky ve druhém utkání na přípravném turnaji v Karlových Varech porazily Slovensko 74:67. Po páteční porážce s Lotyšskem mají vyrovnanou bilanci a v neděli si zahrají s dosud stoprocentním Tureckem o celkové vítězství. Na ně může pomýšlet i Lotyšsko.

Tereza Pecková (vlevo) v souboji o míč s Annou Jurčenkovou ze Slovenska.

Ve vyrovnaném duelu bývalých federálních partnerů se týmy střídaly v těsném vedení, do poločasu vedly Slovenky maximálně o čtyři body, Češky o tři. K poslednímu obratu ve skóre došlo na konci 23. minuty po koši Jany Veselé. Soupeř těsně před poslední přestávkou ještě vyrovnal na 51:51, ale následující čtyřminutový úsek vyzněl v poměru 12:2 pro český tým a Slovenky už manko nestáhly.

V klíčové fázi v úvodu poslední čtvrtiny dala pět ze svých 20 bodů nejlepší česká střelkyně Alena Hanušová. V dresu soupeře dala ještě o pět bodů víc Kristi Toliverová, jež potrápila českou obranu hlavně střelbou z dálky, když proměnila pět ze sedmi tříbodových pokusů.