Rubriky:

Míčové sporty

Do nominace basketbalistek na ME se nevešla Pochobradská

6. června 2015 14:34 - Praha

České basketbalistky v úterý odjedou na mistrovství Evropy do Rumunska a Maďarska bez Kláry Pochobradské. Pivotka Hradce Králové se nevešla do závěrečné dvanáctičlenné nominace. Trenér Lubor Blažek tak bere na šampionát téměř totožnou sestavu jako před dvěma lety; chybí jen pivotka Petra Kulichová, místo níž pojede na svou první velkou akci Kamila Štěpánová.

 

Slavomír Kubeš, ČTK

Podkošová hráčka působící ve francouzské lize dosud několikrát neprošla zužováním nominace, tentokrát už od trenéra Blažka kvůli absenci Kulichové dostala důvěru.

"Do nominace se nedostane Klára Pochobradská. Důvod je jasný. Zužování na pozicích křídel nejde, protože v současné době Katka Elhotová je nemocná a máme tam i další nějaké nemoci. Pozici dvojek a trojek není možné dál oslabovat. Na čtyřku potřebujeme Janu Veselou," vysvětlil Blažek.

Kromě Pochobradské vypadly ze širší nominace také Kateřina Sedláková (Valosun Brno), Petra Záplatová (VŠ Praha), Barbora Kašpárková (IMOS Brno), Beáta Adamcová (Valosun Brno) a Kateřina Nováková (VŠ Praha).

Češky odjedou na šampionát do Temešváru v úterý, ve čtvrtek je čeká úvodní utkání s Černou Horou. V základní skupině mají také Francii, Ukrajinu a domácí Rumunsko.

Konečná nominace basketbalistek na ME:
Rozehrávačky:
Kateřina Bartoňová (Piešťanské Čajky/SR)
Veronika Bortelová (Nymburk)
Křídla:
Kateřina Hindráková
Michaela Stejskalová (obě IMOS Brno)
Tereza Pecková (Valosun Brno)
Romana Hejdová (Angers/Fr.)
Kateřina Elhotová
Tereza Vyoralová
Jana Veselá
Pivotky:
Ilona Burgrová
Alena Hanušová (všechny USK Praha)
Kamila Štěpánová (Landes/Fr.)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty