Házenkáři zdolali v Leeuwardenu silný Egypt

LEEUWARDEN (Nizozemsko)

Čeští házenkáři vstoupili výborně do turnaje v nizozemském Leeuwardenu. V kvalitním zápase v pátek zdolali velmi silný celek Egypta 28:25 a trenér Pavel Pauza si tak odbyl úspěšnou premiéru u české reprezentace.

"Podali jsme zodpovědný a taktický výkon. Kvalitně jsme zahráli v obraně a soupeře drželi dost daleko od naší branky. V ní chytal velice spolehlivě Štochl," zhodnotil zápas Pauza.

Čeští házenkáři vedli od začátku utkání a v prvním poločase na tom měl největší zásluhu Filip, který za třicet minut nastřílel sedm branek, většinou z trháků. "Výhra je však dílem celého kolektivu. Po přestávce dostali více příležitostí i hráči z lavičky a hráli velmi dobře," dodal Pauza.

Jeho svěřenci se v Nizozemsku utkají ještě s Rumunskem a domácím výběrem. Turnaj je pro ně první přípravou na lednovou předkvalifikaci o postup na mistrovství světa 2007.

ČR - Egypt 28:25 (15:13)
Sestava a branky ČR: Štochl, Krupa - Filip 10/3, Vítek 1, Nocar 2, Jícha 5, Heinz 1, Hrubý 3, Szymanski, Řezníček 2, Horák 4, Prachař, Hynek, Sobol.