ČR - Izrael 3:0 Volejbalistky se v Jekatěrinburgu dočkaly výhry

Jekatěrinburg

České volejbalistky porazily v přípravném turnaji v ruském Jekatěrinburgu Izrael 3:0. Po předcházejících prohrách s Čínou a Ruskem vybojovaly první vítězství, které je posunulo v průběžné tabulce na třetí místo. V závěrečném utkání se v neděli od 11:30 střetnou s Kazachstánem.

S výjimkou druhého setu, v němž volejbalistky Izraele kladly tuhý odpor a nezvládly až koncovku, měly české volejbalistky utkání pod kontrolou. Trenér Carlo Parisi vsadil v úvodním setu na zkušené hráčky, postupně v průběhu zápasu zapojil do hry i náhradnice.

"I když by se mohlo podle výsledku zdát, že zápas byl jednoduchý, některé naše hráčky zápolily s nervozitou. Vítězství si cením, potřebovali jsme dostat do týmu trochu klidu a optimismu. Doufám, že nám vydrží i do dalších zápasů," uvedl italský kouč Parisi.

Přípravný turnaj volejbalistek Jelcin Cup v Jekatěrinburgu:
ČR - Izrael 3:0 (17, 23, 14)
Sestava ČR: Havelková, Mlejnková, Sajdová, Trnková, Vincourová, Vanžurová, libero Dostálová - Toufarová, Hodanová, Smutná, Melichárková, Kvapilová, Purchartová. Trenér: Parisi.
16:15 Čína - Kazachstán.
Průběžné pořadí: 1. Rusko 6 bodů (sety 6:0), 2. Čína 3 (3:1), 3. ČR 3 (4:6), 4. Izrael 3 (3:7), 5. Kazachstán 0 (1:3).