Mlékárna Kunín vede ligu basketbalistů

Basketbalisté Mlékárny Kunín vyhráli i čtvrtý zápas v novém ligovém ročníku a vedou tabulku. Po sobotním vítězství nad Pardubicemi 106:80 mají dvoubodový náskok před týmy A Plus Brno a Nymburka, které dosud rovněž nezaváhaly. Ty však teprve čeká prosincová dohrávka 3. kola, v níž nastoupí proti sobě.

Pardubice neporazily novojičínský tým už sedm let a ani v sobotu nemohly pomýšlet na výhru. V páté minutě Východočeši prohrávali 0:13 a po první desetiminutovce rozdílem 19 bodů. "I když jsme se na to připravovali, nezachytili jsme úvodní nápor domácích a za stavu 13:0 šla psychika hráčů dolů," uvedl pardubický trenér Stanislav Petr.

Nymburk v Prostějově rovněž překonal stovku. Oběma týmům chyběly opory: hostům Whitfield, domácím Czudek, ale v prostějovské sestavě si zase odbyl ligovou premiéru bývalý sparťanský kanonýr Miloš. Za necelých osmnáct minut dal vyhlášený střelec z dálky deset bodů, za tři body proměnil jeden ze dvou pokusů.

Brněnský A Plus rozhodl zápas s Děčínem hned v úvodní čtvrtině, po níž vedl o dvacet bodů. "Po neslavném čtvrtečním vystoupení v Poháru Challenge se na hlavy hráčů snesla kritika a na jejich sobotní hře byla znát snaha prohru s Limassolem napravit. Snadnější jsme to měli o to, že Děčín spoléhal hlavně na Sanderse, jehož dobře bránil Gajdošík," řekl brněnský asistent Libor Jeřábek.

První vítězství vybojovali basketbalisté Sparty, nervózní závěr s Ostravou rozhodl sedm sekund před koncem dvěma trestnými hody Daniel Dvořák. S nulou v kolonce výher zůstala v soutěži už jen Sadská, která v duelu dosud neúspěšných týmů podlehla Houserům Brno.

Sadská - Houseři Brno 76:89 (17:28, 30:49, 49:65)
Nejvíce bodů: Rivers 16, Velenský a Řeřábek po 12 - Sucharda a Čubela 21, Nachtigall 15, Práznovský 13, Slezák 12. Rozhodčí: Vyklický, Rozsypal, Karásek. Trestné hody: 24/16 - 23/16. Fauly: 27:24. Trojky: 4:9. Diváci: 350. Nejlepší hráč: Sucharda.
Prostějov - Nymburk 90:106 (25:35, 45:57, 66:86)
Nejvíce bodů: Callahan 27, Lukjanec 13, Stuchlý 12 - Hess 20, Rančík 19, Savanovič 17. Rozhodčí: Dolinek, Vrážel. Trestné hody: 18/14 - 26/22. Fauly: 22/21. Trojky: 12:12. Diváci: 1600. Nejlepší hráč: Savanovič.
Mlékárna Kunín - Pardubice 106:80 (33:14, 56:30, 89:53)
Nejvíce bodů: Warrick 27, Šoška 14, Hájek 12, Chavis 11 - Trnka 20, Špička 19, Mujagič 15. Rozhodčí: Paulík, Jedlička, Válek. Trestné hody: 35/27 - 19/17. Fauly: 17:26 Trojky: 9:7. Diváci: 1000. Nejlepší hráč: Warrick.
A PLUS ŽS Brno - Děčín 95:68 (29:9, 42:29, 70:44)
Nejvíce bodů: Machač 22, Benda 21, Prach 14 - Sanders 20, Wiedner a Gamma po 7. Rozhodčí: V. Lukeš, Hartig, Hrůša. Trestné hody: 25/16 - 17/12. Fauly: 16:21. Trojky: 7:8. Diváci: 1200. Nejlepší hráč: Benda.
Ústí nad Labem - USK Praha 94:84 (31:12, 49:39, 73:64)
Nejvíce bodů: Pohánka 20, Kubálek 17, P. Novotný 15, Pavel Houška 11 - Bosák 21, V. Hrubý a Tóth po 15. Rozhodčí: Zachara, Macela, Karásek. Trestné hody: 46/35 - 27/19. Fauly: 23:33. Trojky: 11:7. Diváci: 900. Nejlepší hráč: Hejl (Ústí).
Sparta Praha - NH Ostrava 90:89 (21:17, 49:40, 65:74)
Nejvíce bodů: Savič 20, Majoroš 18, Dvořák 15 - Gavlák 28, Mužík 26, Pospíšil 18. Rozhodčí: Galajda, Znamínko, Večeřa. Trestné hody: 29/24 - 22/12. Fauly: 22:24. Trojky: 10:13. Diváci: 450. Nejlepší hráč: David Douša (Sparta).