Volejbalistky Brna poprvé prohrály

V extralize volejbalistek zůstala po pátém kole jediným neporaženým týmem pražská Slavia. Doma v Edenu v sobotu zdolala Ostravu 3:2, zatímco dosud vedoucí Brno pětisetový zápas s mistrovským Olympem po slibném začátku prohrálo.

Duel tradičních rivalů a finalistů extraligy z let 2002 až 2004 směřoval po dvou setech k jasnému vítězství Brna. Pak se však karta zcela obrátila, hráčky Olympu s vydatnou podporou Havlíčkové a Novákové porážku odvrátily.

"Na začátku jsme dostali těžký výprask, ani jsme se nestačili rozkoukat. Ve druhém setu už jsme měli tři setboly, trestuhodně jsme je však zahodili. Družstvo se ale nevzdalo, čehož si cením," řekl trenér Olympu Stanislav Mitáč. Vyzdvihl burcování kapitánky Novákové i bezchybný útok v závěru Havlíčkové.

Slávistky v minulých letech pravidelně končily ve spodní polovině tabulky, ale letos jsou příjemným překvapením ligy. Ostravě v prvním setu odvrátily pět setbolů, pak vedly 2:0 a 19:16, ale nakonec dva body zachránily až v tie-breaku. V jeho závěru Pražankám pomohl útok soupeřek do autu.

Olomouci nevyšla domácí generálka na kvalifikační turnaj Poháru CEV, který bude na konci příštího týdne hostit ve své hale. Finalistovi uplynulé sezony Frýdku-Místku Hanačky podlehly ve třech setech, hostující tým tak ukončil sérii tří porážek.

Roli největšího adepta na baráž potvrdil v Liberci i popáté neúspěšný Přerov.

Brno - Olymp Praha 2:3 (14, 26, -13, -19, -11)
Rozhodčí: Hudík, Dvořák. Čas: 103 min. Diváci: 300.
Liberec - Přerov 3:0 (20, 22, 20)
Rozhodčí: Bydžovský, Pejpal. Čas. 54 min. Diváci: 70.
Slavia Praha - Ostrava 3:2 (25, 20, -24, -21, 13)
Rozhodčí: Rychlík, Záhorcová. Čas: 108 min. Diváci: 200.
Olomouc - Frýdek-Místek 0:3 (-25, -18, -22)
Rozhodčí: Dočkal, Antušák. Čas: 74 min. Diváci: 200.