Česko - Francie 1:3Čeští volejbalisté urvali alespoň set, prohru neodvrátili

Čeští volejbalisté dokázali vzít ve Světové lize v Českých Budějovicích favorizované Francii set. Dokonce měli blízko k zisku další sady, ale s lídrem skupiny D nakonec prohráli 1:3 po setech 17:25, 25:23, 22:25 a 14:25. Po osmi zápasech mají čtyři body a uzavírají čtyřčlennou tabulku.

Čeští volejbalisté se radují z bodu v utkání s Francií.

V prvním setu domácí tým od začátku prohrával a zdálo se, že duel bude mít stejný vývoj jako předchozí tři utkání, v kterých Češi nezískali ani set. Ve druhé sadě se ale za podpory pěti tisíc fanoušků rozehrál univerzál Jan Štokr a dařilo se také kapitánovi Aleši Holubcovi. Po Štokrově úspěšné smeči při setbolu diváci v hale šíleli.

V euforii drželi volejbalisté krok se čtvrtým celkem z posledního mistrovství světa také ve třetím setu. Otočili ze 7:10 na 16:14 a vedli dokonce 20:17. Nepřesnosti však připravily české mužstvo o možnost sadu ukončit a protivník zaváhání využil.

"Škoda koncovky třetího setu, kdy jsme dostali šňůru bodů. To se projevilo potom v dalším průběhu," řekl trenér Zdeněk Šmejkal. Jeho protějšek Laurent Tillie vrátil na čtvrtý set do sestavy smečaře Ngapetha a českému týmu se už nedařilo. Nepomohlo střídání nahrávačů Haníka za Habra a závěr měla Francie jasně pod kontrolou.

"Musí nás mrzet koncovka třetího setu. Zkazili jsem si to a projevila se síla Francie. Je to škoda i vůči vynikajícím divákům, kteří by si zasloužili, abychom koncovku zvládli líp. Jinak si myslím, že náš výkon konečně nebyl svázaný, byl uvolněnější," řekl autor 25 bodů Štokr. "Já jsem si to utkání moc užil. Výborně jsme spolupracovali s Habrem, byla vynikající atmosféra a bylo to opravdu super," dodal.

Za týden se volejbalisté 26. a 27. června střetnou s Koreou v Liberci, a 3. a 4. července ukončí v Opavě dvojzápasem s Japonskem letošní působení v soutěži. Pokud chtějí pomýšlet na druhé místo ve skupině, měli by čtyřikrát vyhrát.