Česko - Korea 3:1Volejbalisté znovu porazili Koreu, Štokr uhrál 29 bodů

Čeští volejbalisté zvládli ve Světové lize i druhý domácí zápas s Koreou. Po pátečním libereckém vítězství 3:2 tentokrát na severu Čech vyhráli 3:1 po setech 30:28, 25:18, 18:25 a 25:21. V tabulce skupiny D mají svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala čtyři výhry a za týden se s Japonskem utkají o druhé místo za postupující Francií.

Útoku Seo Jae-Ducka z Koreje čelí český trojblok (zleva) Filip Habr, Radek Mach a Tomáš Fila.

Šmejkal pochválil mužstvo za taktickou disciplínu. "Trochu víc jsme dodrželi, co jsme si řekli, hlavně k distribuci nahrávky. Navíc tam bylo srdíčko a hodně se zlepšil Honza Štokr, který se včera trápil," řekl České televizi.

Korejci se v úvodním setu zaměřili podáním na Bartoše. Další body jim vynesla pečlivá obrana smečaře Fily, kterému se v pátek velmi dařilo, ale tentokrát ho záhy vystřídal Michálek. Čtyřbodová ztráta 11:15 však domácí tým nevykolejila, trpělivý zůstal i po čtyřech nevyužitých setbolech a Štokr za stavu 29:28 vytloukl bloky.

Nahrávač Habr se mohl v útoku spolehnout nejen na autora nevídaných 29 bodů Štokra, který v příští sezoně zamíří právě do jihokorejské ligy, ale také na ostatní spoluhráče, často úspěšně kombinoval i s blokaři na středu sítě. Druhý set měli domácí reprezentanti zcela pod kontrolou, zakončili ho jedním ze čtyř bodových bloků.

Korejci zkusili v třetím dějství přitvrdit servis, což jim vyneslo vedení 6:2, a Češi museli pracně stahovat. Několikrát se přiblížili na rozdíl bodu, ale závěr setu jim nevyšel. Ve čtvrté sadě se naopak houževnatý korejský výběr dlouho držel v závěsu, definitivně ho zlomila až Machova smeč při druhém mečbolu.

"Korejci začali tlačit do servisu, trvalo nám, než jsme se s tím srovnali. Ale další set jsme pak začali pečlivě a trpělivě, jsem rád, že to nakonec bylo tři jedna," dodal Šmejkal.

Češi, kteří si poprvé ve skupině připsali tři body, příští týden své účinkování ve Světové lize uzavřou dvěma zápasy s Japonskem. Hrát se bude 3. a 4. července v Opavě a v sázce bude konečné druhé místo v tabulce za suverénní Francií.