Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky USK posílí čerstvá mistryně Evropy Ajdukovičová

29. června 2015 08:44 - Praha

Čerstvá mistryně Evropy Tijana Ajdukovičová se stala posilou basketbalistek ZVVZ USK Praha. Čtyřiadvacetiletá téměř dvoumetrová srbská pivotka přichází do kádru českých šampiónek z polské Toruně.

 

Tibor Illyes, ČTK/AP

Ajdukovičová by měla být především trpělivou náhradnicí a čekat na svou šanci. Podobně tomu bylo i na ME, kde nastupovala průměrně na sedm minut, během kterých stíhala 2,2 bodu a 2,3 doskoku. V Evropské lize však patřila k oporám Toruně s průměry 10,6 bodu a 5,5 doskoku.

"V současnosti to není hráčka velkého jména, ale jde o velmi perspektivní basketbalistku," uvedla trenérka USK Natália Hejková pro klubový web. "Je to pracovitá hráčka s dobrým citem pod košem. Budeme se ji snažit co nejlépe zapracovat do týmu tak, aby odehrála co nejvíce minut v Eurolize," doplnila.

České šampiónky tak budou mít v týmu dvě mistryně Evropy. Druhou sezónu v Praze stráví Sonja Petrovičová, která byla dokonce zvolena do nejlepší sestavy ME. Navíc pokračovat má i bronzová medailistka Laia Palauová, ke které by se podle zatím neoficiálních informací měla přidat i její spoluhráčka ze španělské reprezentace Marta Xargayová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty