Brněnské basketbalistky vyhrály v EL v Gdyni 81:62

GDYNĚ

Basketbalistky Gambrinusu Brno vyhrály i svůj druhý zápas v Evropské lize. Ve čtvrtečním utkání zvítězily české mistryně v polské Gdyni nad domácím týmem Lotos vysoko 81:62 a přiřadily se ve skupině B k dalším neporaženým celkům Bourges a Jekatěrinburgu.

Ve vyrovnaném úvodu se oba týmy střídaly ve vedení, největší problémy dělala brněnské obraně přesně střílející Bibrzycká, jež se trefovala i z tříbodové vzdálenosti. Ve druhé čtvrtině ale české mistryně zařadily vyšší rychlostní stupeň a bleskovými protiútoky získávaly navrch. Akcím dávala myšlenku na rozehrávce zejména Žirková a v podkošových soubojích se nejčastěji prosazovala Kulichová. Desetiminutovku vyhrály Brňanky 22:6 a schylovalo se ke snadnému vítězství.

Američanky byly oporami

Úvod třetí čtvrtiny však byl ze strany českého týmu velmi špatný. "Začátek jsme prospali, hráli jsme tragicky. Soupeřky jsme podcenili. Naše basketbalistky si myslely, že si mohou všechno dovolit. Rázem se náš náskok ztenčil na pouhé dva body a teprve po vystřídání jsme získali opět herní jistotu," řekl v telefonickém rozhovoru s ČTK trenér Jan Bobrovský. Upozornil však, že kromě výpadku po změně stran jeho svěřenkyně přehrály soupeřky po všech stránkách.

V zápase odvedly solidní výkon obě americké opory Brna. "Salesová už začíná zapadat do sestavy. Miltonová byla dost americká. To znamená, že začala pod dojmem náskoku také vymýšlet a tentokrát dala pouze třináct bodů," dodal Bobrovský.

V týmu Gdyně hrály i dvě bývalé hráčky Brna Kovačevičová a Šarenacová. "Moc se neprosadily. Kovačevičová hodně střílela, ale nedařilo se jí, Šarenacová odehrála půlhodinu zápasu, dala však pouze šest bodů," zhodnotil výkon bývalých svěřenek Bobrovský.

Lotos Gdyně - Gambrinus Brno 62:81 (19:18, 25:40, 48:58).
Nejvíce bodů: Žirková 16, Kulichová 16, Miltonová-Jonesová 13, Vítečková 10 - Bibrzycká 29, Kovačevičová a Kobrynová po 10. Rozhodčí: Bodnár (Maď.), Čejbyšev (Ukr.). Trestné hody: 11/11 - 15/9. Fauly: 13:15. Trojky: 7:6. Diváci: 1000.