Basketbalistky USK podlehly v Evropské lize Namuru

NAMUR

Basketbalistky USK Praha prohrály v utkání Evropské ligy s belgickým Namurem na jeho hřišti 84:85 po prodloužení. V normální hrací době skončil zápas 76:76. Vysokoškolačky se tak po předchozí domácí prohře s Mondeville ani napodruhé nedočkaly ve skupině A prvního vítězství v této sezoně, to se naopak povedlo soupeři.

České vicemistryně nerozehrály zápas vůbec špatně, dařilo se hlavně rozehrávačce Volné a pivotce Burseové a především díky nim byly Pražanky prakticky neustále ve vedení. Na začátku poslední čtvrtiny ještě měly navrch o osm bodů 65:57, ale v závěrečné desetiminutovce náskok neudržely.

O senzaci se v druhém dnešním utkání skupiny A postaral maďarský celek MiZo Pécs, který získal skalp obhájkyň titulu a čerstvých vítězek Světové ligy ze Samary. Domácí tým zvítězil vysoko 80:68.