Basketbalisté Indiany vyhráli v NBA na palubovce Miami

NEW YORK

Basketbalisté Indiany ve čtvrtečním zápase zámořské NBA vyhráli na palubovce Miami 105:102. Domácím k úspěchu nepomohlo ani jednatřicet bodů Dwyanea Wadea, protože v dresu Pacers alespoň dvaadvacet bodů nastříleli Ron Artest a Jermaine O'Neal. Miami v celém zápase vedlo jen 19 vteřin, když Udonis Haslem otevřel skóre.

V závěrečných třech minutách však Jermaine O'Neal zaznamenal šest ze svých 27 bodů a zajistil Indianě vítězství. "Bylo hodně okamžiků, kdy jsme se mohli sesypat, ale vydrželi jsme hrát celý zápas," komentoval utkání jeho spoluhráč Artest, který k výhře přispěl 22 body.

Navíc právě na jeho nohu ve čtvrté čtvrtině při pokusu o doskok dopadl domácí pivot Shaquille O'Neal, který si způsobil výron v kotníku. Rentgen žádné vážnější poranění kloubu neodhalil.

Hosté uspěli i v druhém čtvrtečním utkání, v němž Phoenix vyhrál na palubovce Los Angeles Lakers 122:112. V dresu vítězného celku se třiceti body blýskl Shawn Marion, rozehrávač Steve Nash přidal sedmnáct asistencí. Kalifornskému celku k výhře nepomohlo ani 39 bodů Kobeho Bryanta.

Suns měli blízko k tomu, aby podruhé v krátké době v posledních minutách hry ztratili slibný náskok. Ve Staples Centru se málem opakovala situace z úterý, kdy proti Dallasu v poslední čtvrtině vedli ještě o 17 bodů, ale nakonec po druhém prodloužení zápas prohráli.

Tentokrát Phoenix nechal Lakers stáhnout sedmnáctibodovou ztrátu na pouhé tři body, ale posledních sedm bodů zápasu už patřilo zase jemu. "Možná jsme se poučili z prvního zápasu, kdy jsme v závěru nedokázali odolat náporu soupeře. Ale zlepšujeme se, to je dobré znamení," prohlásil Nash.

Miami - Indiana 102:105
Los Angeles Lakers - Phoenix 112:122