Rubriky:

Míčové sporty

Česko - Bulharsko 3:2

Už jen krok! České volejbalistky jsou blízko postupu do Final Four

11. července 2015 19:36 - Samokov

České volejbalistky jsou krůček od postupu do Final Four druhé divize. Svěřenkyně italského kouče Carla Parisiho porazily v Grand Prix v Bulharsku domácí tým 3:2. V neděli zakončí skupinu v Samokovu proti poslednímu Chorvatsku.

Velkou měrou se na dnešní výhře podílela Tereza Vanžurová, jež sice začala na lavičce, ale nakonec byla s 18 body nejvíce skórující hráčkou českého týmu. Kapitánka Helena Havelková nasbírala o bod méně.

Před rokem právě v Samokovu prohrály české reprezentantky s Bulharskem finále své divize jasně 0:3, ale dnes sehrály úplně jiný zápas. A byl jako na houpačce. Chvíli měly převahu svěřenkyně italského kouče Carla Parisiho, pak zase domácí Bulharky.

Češky vyhrály první set 25:23, třetí 25:17 a hlavně poslední pátý 15:11. Vrátily tak Bulharkám dvě porážky z loňské Grand Prix a také nezdar z rok a půl staré kvalifikace o mistrovství světa.

Kouč Parisi označil dnešní výsledek za důležitý. "Utkání mělo hodně výkyvů, tým má trochu problémy řešit tyto obtížné situace. Buď hrajeme velmi dobře, nebo velmi špatně. Musíme se naučit tyto krizové situace zvládat," řekl trenér.

Po dnešku mají české volejbalistky velkou šanci zahrát si opět Final Four, loni však hrály stejně jako Bulharky o úroveň níže. Nyní jsou v tabulce druhé skupiny na třetím místě z osmi družstev už za jistými postupujícími Nizozemskem a Portorikem. Čtvrté Polsko má účast coby hostitel jistou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty