Česko - Chorvatsko 3:1Volejbalistky si výhrou nad Chorvatskem pojistily postup v GP

Samokov

České volejbalistky zakončily základní část Grand Prix výhrou nad Chorvatskem 3:1 a pojistily si postup do Final Four druhé divize. Na něm se za tři týdny v Lublinu představí také domácí Polsko, Nizozemsko a Portoriko.

Česká reprezentace v šesti zápasech dosáhla čtyř výher a dvou porážek. Nestačila na oba postupující Nizozemsko (1:3) a Portoriko (2:3). Po sobotním vydřeném vítězství nad Bulharskem zakončily svěřenkyně italského kouče Carla Parisiho turnaj v Samokovu vítězstvím nad posledním Chorvatskem.

"Jsme rádi, že jsme dosáhli důležitého výsledku, kterým je pro nás Final Four," řekl Parisi. "Do závěrečného turnaje se zlepšíme. Čekají nás ale silné týmy. Chci, aby tým sebral odvahu do budoucna," doplnil kouč, jemuž v Grand Prix chyběla opora Aneta Havlíčková kvůli poraněnému kolenu. Do přípravy na mistrovství Evropy už by se měla zapojit.

Po bezchybném výkonu v prvním setu, kdy daly Chorvatky jen 12 bodů, nezvládly české hráčky koncovku druhé sady, ale pak znovu dostaly zápas pod kontrolu. Kouč Parisi pak vyměnil prakticky celou sestavu. I přes malé drama v závěru utkání, kdy soupeřky dotáhly sedmibodové manko na 20:21, splnily Češky roli favorita.

"Věděly jsme, že potřebujeme jeden set, abychom šly dál. Všechny týmy tady byly na podobné úrovni, takže to byla vyrovnaná hra a jsem ráda, že si zahrajeme finále," řekla kapitánka Helena Havelková.

Dnes si české volejbalistky k postupu do finálového turnaje Lublinu pomohly i šesti esy, osmi bloky a také 21 body Havelkové.