Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Trenéra Urbana střídá u týmu basketbalistů Prostějova Pekárek

8. listopadu 2005 12:09 - PROSTĚJOV

Po pěti měsících ukončil slovenský trenér Lubomír Urban své působení u basketbalistů prvoligového Prostějova. Jeho funkci převezme dosavadní asistent a manažer týmu Michal Pekárek. V úterý to řekl tiskový mluvčí prostějovského klubu David Lenz.

"Trenér Urban odchází po vzájemné dohodě. Pekárek povede tým už ve středečním utkání Poháru Challenge proti maďarskému Debrecínu. Zatím nebude mít asistenta," řekl Lenz.

Basketbalistům Prostějova, obhájcům bronzových medailí, vstup do sezóny příliš nevyšel. Po pěti kolech v první lize jsou až na osmém místě, když pouze dva zápasy vyhráli a třikrát odešli poraženi. Podobně neúspěšnou bilanci mají také v Poháru Challenge, v němž prohráli v Debrecínu a nečekaně i doma se švýcarským Boncourtem.

Urban skončil po víkendové prohře v minulém ligovém kole 81:82 v Děčíně. V loňském ročníku se mu přitom podařilo přivést Nitru k historicky prvnímu titulu mistra Slovenska. V Prostějově po uplynulé sezóně Urban vystřídal bosenského rodáka Predraga Benáčka, jenž odešel do kyperského Limassolu.

ČTK

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.