Brňanky zůstávají v Eurolize bez porážky

BRNO

Stále bez porážky jsou v základní skupině Evropské ligy basketbalistky Brna. Ve středečním třetím kole soutěže svěřenkyně trenéra Jana Bobrovského porazily italské Schio 93:67. Brňanky po vyrovnaném začátku získaly rozhodující náskok ve druhé čtvrtině.

V úvodu Brňanky trápila neomylně střílející Masciadriová, která proměnila tři tříbodové pokusy za sebou. Po sedmi minutách vedlo Schio 16:12, když se dokázalo prosadit i v podkošových soubojích. Trenér Bobrovský sáhl ke změně, do hry poslal Žirkovou a Američanku Salesovou. Brno stačilo do konce první čtvrtiny otočit průběh zápasu a získalo dvoubodový náskok 23:21.

Ve druhé čtvrtině už diktovaly tempo české mistryně, které zlepšily svůj výkon v obraně a prosazovaly se rychlými protiútoky. Místo Masciadriové převzala v italském týmu střeleckou taktovku bývalá brněnská hráčka Brazilka Dos Santosová.

Z podkošového prostoru sice střílela dost nepřesně, ale při jejích průnicích sbíraly domácí basketbalistky osobní chyby a Brazilka si počínala neomylně při trestných hodech. V prvním poločase z osmi pokusů minula pouze jednou. Právě ve druhé čtvrtině položily Brňanky základní kámen ke svému vítězství - tento desetiminutový úsek vyhrály 24:8 a po poločase vedly 47:29.

Po přestávce si český tým vybral "oddechový čas". Italky opět dostaly prostor ke střelbě z dálky a snížily na rozdíl deseti bodů. Ovšem zvrat Brno nepřipustilo a dovolilo soupeřkám dotáhnout se maximálně na dvanáct bodů. V závěrečných čtyřech minutách už české mistryně excelovaly.

Evropská liga - skupina B
Gambrinus Sika Brno - Famila Schio 93:67 (23:21, 47:29, 62:49)
Nejvíce bodů: Vítečková 22, Mitonová-Jonesová 21, Machová 16, Kulichová 15 - Ramonová 14, Donaphinová 14, Masciadriová 14, Dos Santosová 13, Grubinová 12. Rozhodčí: Calik (Pol.), Očevič (SČH). Trestné hody 32/28 - 25/16. Fauly: 22:26. Trojky: 9:7. Diváci: 1300.