Basketbalistky USK Praha prohrály v Eurolize i ve Valencii

VALENCIE

Basketbalistky USK Praha prohrály v Evropské lize i ve svém třetím vystoupení. Ve čtvrtek nestačily ve Valencii na místní tým Ros Casares, jemuž podlehly 78:80. O první výhru španělského celku v soutěži se postarala Elaine Powellová košem 2,7 sekundy před koncem normální hrací doby.

Vysokoškolačkám příliš nevyšla první polovina utkání, do kabin šly za nepříznivého stavu 34:43. Po přestávce však USK ovládl dění na palubovce, od poloviny třetí čtvrtiny začal hrát zónovou obranu a deseti body za sebou otočil skóre na 62:20 ve svůj prospěch.

Alespoň o prodloužení a možnost premiérového vítězství přišly Pražanky v samém závěru. Deset sekund před koncem za vyrovnaného stavu 78:78 je rozhodčí potrestali za nedodržení pětisekundové lhůty pro rozehrání z autu, míč dostaly soupeřky a po nájezdu ke koši třicetiletá Američanka Powellová rozhodla.

Euroliga basketbalistek - 3. kolo
Skupina A
Ros Casares Valencie - USK Praha 80:78 (21:16, 43:34, 60:62), Pécs - Namur 85:55 (46:28).