Basketbalisté Detroitu dobyli v NBA Phoenix a vyhráli i popáté

NEW YORK

Basketbalisté Detroitu zvítězili ve čtvrtek 111:104 ve Phoenixu a vyhráli tak i pátý zápas v sezóně NBA. Na prodloužení úspěšné série finalistů minulých dvou ročníků se podílel Chauncey Billups sedmadvaceti body a jedenácti asistencemi. Pistons zůstali jediným neporaženým týmem v soutěži.

Vítězové NBA z roku 2004 a letošní vicemistři si zajistili výhru v poslední čtvrtině, na jejímž začátku přitom prohrávali o osm bodů. "Byli jsme skvělí v obraně i útoku, proto je tohle mistrovský tým. Myslím, že to bylo hodně zábavné utkání, lidem z (televizní stanice) TNT se ty peníze vyplatily," poznamenal kouč Detroitu Flip Saunders, jenž před sezonou nahradil úspěšného Larryho Browna.

Suns ztratili v závěru utkání už druhý domácí zápas v sezóně, v prvním duelu před vlastními fanoušky jim k výhře nad Dallasem nestačilo ani sedmnáctibodové vedení ve čtvrté čtvrtině. Naštvaný hvězdný rozehrávač Steve Nash proto dokonce odmítl mluvit s novináři, což je pro něj hodně netypické.

Naprosto opačný start do sezóny než Detroit mají hráči Atlanty, kteří utrpěli pátou porážku od Los Angeles Clippers. Ti na palubovce Hawks vyhráli 102:95 a díky páté výhře ze šesti zápasů prožívají nejlepší zahájení roku po dvaceti letech.

Basketbalisté Miami porazili doma 88:84 hosty z Houstonu, přestože se opět museli obejít bez zraněného Shaquilla O'Neala. Týmu Rockets zase chyběl Tracy McGrady kvůli bolavým zádům, a i když Jao Ming zaznamenal 24 bodů a 14 doskoků, bez tradičního rozehrávače Houston neuspěl. Zvlášť když byl obrovitý čínský pivot v posledních dvaceti minutách zápasu téměř neviditelný a přispěl jen dvěma body.

"Nechtěl jsem prohrát. Jsem unavený z proher. Nejsem na prohry zvyklý," řekl po utkání jeden ze strůjců vítězství Dwyane Wade, jenž nastřílel 25 bodů. Nejlepšímu týmu Východní konference v základní části minulé sezony se zatím v novém ročníku tolik nedaří, po šesti zápasech má Miami vyrovnanou bilanci.

Atlanta - Los Angeles Clippers 95:102
Nejvíc bodů: Johnson 24 - Brand 23.
Nejvíc doskoků: Pachulia 13 - Cassell, Kaman 8.
Nejvíc asistencí: Pachulia 6 - Cassell 9.
Miami - Houston 88:84
Nejvíc bodů: Wade 25 - Ming 24.
Nejvíc doskoků: Mourning 9 - Ming 14.
Nejvíc asistencí: Wade 7 - Alston, Anderson 5.
5. Houston41325,0
Pozn.: Ve sloupcích za názvy klubů jsou počty odehraných zápasů, vítězství, porážek a percentuální úspěšnost.