Welschovo Milwaukee zvrátilo v poslední vteřině zápas s Indianou

NEW YORK

Úspěšný tříbodový pokus Moa Williamse se závěrečnou sirénou vynesl basketbalistům Milwaukee vítězství 103:102 nad Indianou. Domácí Bucks v sobotním utkání NBA prohrávali ve čtvrté čtvrtině až o 14 bodů, v závěru ale ztrátu smazali a v dramatické koncovce vybojovali čtvrtý úspěch v sezóně. Jiří Welsch odehrál v týmu vítězů třináct minut a proměnil dva dvoubodové pokusy. Navíc si připsal tři doskoky.

Milwaukee se díky výhře posunulo na druhé místo Centrální divize za dosud neporažený Detroit. Welschovu týmu se povedlo smazat manko i díky soupeřově špatné střelbě trestných hodů. "To je krutá porážka. Beru to i jako svou chybu, měl bych postavit jiné hráče, kteří by šestky dávali," řekl trenér Indiany Rick Carlisle po utkání novinářům.

Excelentní střelecký výkon předvedl Gilbert Arenas, který 43 body dotáhl Washington k vítězství 110:95 nad úřadujícími šampiony ze San Antonia. Za osobním rekordem zaostal o jediný bod. "Vyzkoušeli jsme na něho nasadit snad každého, byl ale skvělý," uznal kvality soupeře trenér Spurs Gregg Popovich.

V týmu hostů se naopak trápil Tim Duncan. Nejužitečnější hráč posledních tří finálových sérií NBA proměnil úvodní dva pokusy v zápase, dalších patnáct za sebou ale minul a dalších bodů se dočkal až šest minut před koncem. "Byla to hodně dlouhá noc. Takové věci se ale stávají," řekl.

Gasol rozhodl v poslední vteřině

Basketbalisté Atlanty měli v duelu s Memphisem na dosah první vítězství v sezóně, nakonec ale i šestý zápas prohráli. O výhře hostujícího týmu 85:84 rozhodl Pau Gasol v poslední vteřině.

Ve výborné formě se po třízápasové pauze zaviněné zraněním představil Tracy McGrady. Šestadvacetiletý hráč se z problémů se zády zotavil dříve, než se čekalo, a Houstonu pomohl 35 body k vítězství 99:91 nad New Jersey. K teprve druhému úspěchu Rockets v sezóně navíc přispěl deseti doskoky.

Miami, které se stále musí obejít bez zraněného Shaquilla O'Neala, vyhrálo po zlepšeném výkonu nad Charlotte. "Byl to zatím náš nejlepší zápas v sezóně. Sice máme pořád příliš ztrát míče, jinak jsme ale hráli dobře," řekl trenér Heat Stan Van Gundy.

Výsledky:
Atlanta - Memphis 84:85, Washington - San Antonio 110:95, Miami - Charlotte 108:99, New Orleans - Dallas 103:109, New Jersey - Houston 91:99, Milwaukee - Indiana 103:102, Chicago - Utah 103:98, Phoenix - Golden State 101:86.