Rubriky:

Míčové sporty

Německo - ČR 68:61

Basketbalisté v přípravě nestačili na Německo

7. srpna 2015 22:29 - Wetzlar

Čeští basketbalisté v přípravě na mistrovství Evropy prohráli v Německu 61:68 a připsali si tak třetí prohru v řadě. Odveta se hraje v sobotu od 14:00 znovu ve Wetzlaru.

Češi pod vedením trenéra Ronena Ginzburga už nastoupili v téměř ideální sestavě, chybí pouze Pavel Pumprla. První minuty v českém dresu odehrál i Blake Schilb, který čeká na české občanství. Nastoupil už také Jan Veselý, který za 20 minut stihl šest bodů a tři doskoky.

Pod košem však dominovali Němci, kteří nutili hosty střílet z dálky a na doskoku je přeskákali 40:29. Češi především zásluhou Tomáše Satoranského trefili 10 trojek, ale ani to nestačilo k tomu, aby odvrátili porážku. Kromě Satoranského se 14 body se už žádný z hostů nedostal na dvouciferný počet bodů.

"Myslím, že jsme odehráli velmi dobrý první poločas, který se nám podařilo vyhrát. Naše hra byla kolektivní jak v obraně, tak v útoku a vytvářeli jsme si dobré střelecké pozice," hodnotil kapitán Jiří Welsch. "Zápas se rozhodl na začátku druhého poločasu, kdy Němci nastoupili s mnohem větší agresivitou a rychlostí hry. Nám se pět minut nepodařilo skórovat a prohrávali jsme rázem o jedenáct," dodal.

Těšilo ho, že obrana znovu fungovala poměrně dobře. "Obrana je celkem solidní. Máme tým, který je hodně agresivní a výškově vyrovnaný téměř na všech pozicích. Měli bychom v obraně ještě více využívat přebírání. Občas nám vázne komunikace. To se ale samozřejmě změní s větším počtem tréninků a odehraných přípravných zápasů. Pořád je na čem pracovat," dodal Welsch.

Přípravné utkání basketbalistů:
Německo - ČR 68:61 (14:13, 33:34, 52:45)
Nejvíce bodů: Schröder 17, Benzing 12, Lo 9 - Satoranský 14, Auda 7, Veselý 6. Fauly: 22:23. Trestné hody: 31/21 - 20/13. Trojky: 5:10. Doskoky: 40:29.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty