New York v NBA na šestý pokus vyhrál

NEW YORK

Až v šestém utkání sezony se basketbalisté New Yorku dočkali pod vedením nového trenéra Larryho Browna v NBA prvního vítězství. Knicks v nedělním zápase na půdě Sacramenta vyhráli 105:95. Toronto naopak na premiérový úspěch v novém ročníku zámořské soutěže stále čeká, přestože v duelu se Seattlem mělo k vítězství blízko. Nakonec ale soupeři podlehlo v prodloužení 121:126.

LeBron James se v neděli zapsal do historie NBA jako nejmladší hráč, který v soutěži nastřílel 4000 bodů. Bývalý spoluhráč Jiřího Welsche z Clevelandu si v duelu s Orlandem připsal 26 bodů, k překonání hranice ve věku 20 let a 318 dní mu přitom stačilo jen deset bodů. Ty zvládl nastřílet hned v úvodní čtvrtině a sebral rekord Kobemu Bryantovi, jenž stejnou metu pokořil ve věku 21 let a 216 dní.

"Individuální statistiky mě nemotivují ani nerozptylují. Prostě jsem od začátku útočil, abychom si vypracovali trochu náskok," řekl po zápase James. Cleveland nakonec v Orlandu zvítězil v prodloužení.

Basketbalisté New Yorku tentokrát nehodlali nechat nic náhodě a v Sacramentu, kde naposledy dokázali vyhrát v únoru 1997, si rychle vypracovali náskok, který už nepustili. Brown však odmítl vítězství připisovat zvláštní význam. "Cítím se dobře. Tak se ale cítím pokaždé, když tým tvrdě bojuje," řekl newyorský rodák, jenž jako jediný trenér získal prsten pro vítěze NBA i titul v univerzitní soutěži NCAA.

Basketbalisté Seattlu promarnili v duelu s Torontem v poslední čtvrtině náskok 18 bodů, ale nakonec vyhráli v prodloužení. "Bylo by vážně špatné, kdybychom nedokázali vyhrát," řekl po zápase Rashard Lewis, s 41 body nejlepší střelec Seattlu. Toronto nezachránil ani Mike James, který si 36 body vytvořil osobní rekord.

Po mizerném vstupu do sezóny se začíná zlepšovat Philadelphia. Na sérii tří porážek nyní navázala čtyřmi výhrami, poslední oslavila proti Los Angeles Clippers a dostala se do čela Atlantické divize.

Toronto - Seattle 121:126 pp
Nejvíc bodů: James 36 - Lewis 41.
Nejvíc doskoků: Villanueva 12 - Colison 12.
Nejvíc asistencí: Calderon 12 - Ridnour 8.
Nejvíc doskoků: LaFrentz 8 - Ming 10.
Nejvíc asistencí: Pierce 10 - Barry, McGrady 3.
Philadelphia - LA Clippers 113:108
Nejvíc bodů: Iverson 28 - Brand 32.
Nejvíc doskoků: Iquodala 8 - Brand 11.
Nejvíc asistencí: Iverson 10 - Cassell 12.
Denver - Minnesota 102:91
Nejvíc bodů: Anthony 23 - Sczerbiak 20.
Nejvíc doskoků: Camby 22 - Garnett 9.
Nejvíc asistencí: Miller 6 - Anthony, Johnson 5.
1. Utah74357,1
2. Minnesota63350,0