Basketbalisté Knicks po špatném začátku podruhé v NBA vyhráli

NEW YORK

Po mizerném začátku sezóny se basketbalisté New Yorku Knicks dočkali v NBA druhého vítězství za sebou. Poté, co v neděli přerušili v Sacramentu šňůru pěti porážek, v pondělním zápase zvítězili na palubovce vedoucího týmu Severozápadní divize Utahu 73:62.

Hosté postavili svůj výkon na důrazné obraně, s níž jejich nový trenér Larry Brown slavil v minulosti úspěchy s Detroitem. Defenziva Knicks dosáhla vrcholu ve třetí čtvrtině, v níž domácí skoro devět a půl minuty nebyli schopni vstřelit koš.

"Padalo málo bodů, byl to ošklivý zápas," nedělal si autor 12 bodů Quentin Richardson iluze, že by basketbalisté nadchli přes 16 tisíc diváků v hale v Salt Lake City. "Zasloužily se o to oba týmy. Chvílemi to bylo fakt hrozné," dodal. Střelecky čněli nad ostatními hostující Jamal Crawford s 20 a domácí nováček Deron Williams s 18 body. Utah hrál bez tria zraněných opor Kirilenka, McLeoda a Girička.

Střelecký den neměl ani špílmachr Los Angeles Lakers Kobe Bryant. Podruhé za sebou nedal ani dvacet bodů a Lakers na jeho slabší den doplatili už třetí porážkou za sebou. Skalp slavného klubu získal po výhře 85:73 Memphis. "Jsme na Kobem závislí a on dnes nemohl dobře střílet kvůli zranění ruky. Hlavně si ale nemůžeme dovolit 19 ztrát míče," řekl kouč kalifornského celku Phill Jackson.

Bryant si prý narazil ukazováček před týdnem při smeči v utkání s Atlantou. V pondělí dal 18 bodů, jen o jeden víc než při páteční prohře ve Filadelfii. Do té doby měl průměr na zápas přes 30 bodů. V dresu Memphisu jej předčil Paul Gasol, autor 20 bodů a 10 doskoků. Grizzlies vedli před poslední čtvrtinou už 73:47.

Nejvíc bodů padlo v pondělí v Golden State, kde domácí Warriors porazili 100:82 Chicago. Střelcem utkání byl Jason Richardson s 32 body.