Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté uspořádají v červnu turnaj Světové ligy

18. srpna 2015 18:42 - Lausanne

Příští ročník Světové ligy volejbalistů opustí tradiční systém dvojzápasů doma, venku a bude se hrát turnajovým způsobem. Jeden z turnajů ve druhé divizi odehrají čeští reprezentanti v domácím prostředí, a to v polovině června. Přivítají trojici Kanada, Čína a Egypt. Druhý turnaj český tým absolvuje na Slovensku a třetí v Koreji.

 

fivb.org

Mezinárodní federace FIVB potvrdila změnu formátu na dnešním zasedání v Lausanne, hlavním důvodem byla časová kolize s olympijskou kvalifikací. Světové ligy se opět zúčastní 32 mužstev, po dvanácti v první a druhé divizi a osm ve třetí. Soutěž se zkrátí do pěti týdnů od 17. června do 17. července.

Letos Češi ve Světové lize odehráli dvanáct zápasů: čtyři s Koreou, s Japonskem i pozdějšími šampiony Francií. Pětkrát vyhráli a v konečné tabulce celé soutěže se dělili o 15. místo. Stejného umístění dosáhla Kanada, Čína byla na 24. místě a Egypt na 21.

Na druhém turnaji na Slovensku se svěřenci Zdeňka Šmejkala utkají s domácími volejbalisty, Nizozemci a Kubou, na třetím v Koreji pak opět s pořadatelem, Nizozemskem a Egyptem. Výsledky všech devíti skupin 2. divize se promítnou do jedné tabulky, podobně jako mají ženy v Grand Prix. Do Final Four postoupí pořadatel a tři nejlepší týmy.

Los českého týmu:
17.-19. června: ČR (pořadatel), Kanada, Čína, Egypt,
24.-26. června: ČR, Slovensko (pořadatel), Nizozemsko, Kuba,
1.-3. července: ČR, Korea (pořadatel), Nizozemsko, Egypt,
9.-10. července: Final Four druhé divize.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty