Basketbalistky USK opět vedou tabulku před Brnem

Basketbalistky USK Praha se vrátily do čela prvoligové tabulky. Po vítězství ve Strakonicích 113:57 mají na kontě o bod více než Gambrinus Brno, mistrovský celek ale odehrál o zápas méně.

Vysokoškolačky vyhrály na jihu Čech bez potíží, jen se delší dobu dostávaly do rytmu. Euroligový celek se podle svého trenéra Lubora Blažka v úvodu špatně koncentroval a až v průběhu zápasu začal účinně bránit a zvyšovat náskok. Strakonice po propadáku v poháru v třetiligovém Benešově nastoupily bez Martiny Hůlkové a Jitky Musilové, které podle klubového vedení po vyřazení z kádru s okamžitou platností ukončily působení v lize.

Čtvrtý za Spartou je Trutnov, který dnes porazil outsidera z Olomouce 74:57. Domácí favorit sice vedl po první čtvrtině o čtrnáct bodů a v průběhu druhé o osmnáct, přesto zápas neskončil jeho hladkou výhrou. Nástup do druhého poločasu vyšel skvěle Olomouci, která dokázala snížit manko dokonce na dva body. Východočešky nehrály dobře, přesto nakonec povinné vítězství vybojovaly.

O bod méně mají Karlovy Vary a Valosun Brno, jejichž vzájemný duel dnes dopadl lépe pro Západočešky v poměru 90:59. Po vyrovnaném poločase Brňanky vstřelily ve třetí čtvrtině jen čtyři body.

Liga basketbalistek - 8. kolo
Trutnov - Olomouc 74:57 (25:11, 42:27, 57:50)
Nejvíce bodů: Johnová 21, Petrovická a Zohnová po 11, Kuřitková 10 - Hůlková a Steffanová po 12, Antošová 10. Rozhodčí: Kittlerová, Hanuš. Trestné hody: 28/22 - 26/14. Fauly: 23:22. Trojky: 8:5. Diváci: 400. Nejlepší hráčka: Johnová.
Strakonice - USK Praha 57:113 (20:24, 35:51, 48:86)
Nejvíce bodů: Šujanová 18, Podskalská 13, Drachovská 12 - Gerstnerová 20, Pavlíčková a Volná po 18, Castrová-Marquesová 16, Bortelová 11, Lichnerová 10. Rozhodčí: Nejezchleb, Šafařík. Trestné hody: 17/12 - 33/20. Fauly: 27:18. Trojky: 3:9. Diváci: 200. Nejlepší hráčka: Šujanová.
Karlovy Vary - Valosun Brno 90:59 (24:23, 45:41, 70:45)
Nejvíce bodů: Fabiánová 27, Větrovcová 25, Zarytská 20 - Zrůstová 23, Poláková 14, Flašarová 12. Rozhodčí: Znamínko, Milata. Trestné hody: 20/18 - 23/15. Fauly: 22:18. Trojky: 8:4. Diváci: 175. Nejlepší hráčka: Větrovcová.
Předehráno v pátek: Gambrinus Brno - Hradec Králové 77:56, Sparta Praha - Slovanka Chomutov 77:68.