Rubriky:

Míčové sporty

Slavný Divac je generálním manažerem basketbalistů Sacramenta

1. září 2015 10:59 - Sacramento

Bývalý hvězdný srbský pivot Vlade Divac byl jmenován generálním manažerem týmu NBA Sacramento Kings. Sedmačtyřicetiletý mistr světa a Evropy v klubu působil už od března jako prezident basketbalových operací, nyní byl představen v nové roli. Jedním z jeho spolupracovníků ve vedení Kings se stal krajan a někdejší spoluhráč Predrag Stojakovič.

 

reprofoto

Divac v Sacramentu hrál v letech 1998 až 2004, než se před koncem kariéry nakrátko vrátil k Los Angeles Lakers, s kterými dříve strávil sedm sezón. Byl i hráčem Charlotte, v NBA odehrál celkem 16 sezón s bilancí 13 398 bodů a 9326 doskoků. Sacramento v roce 2009 slavnostně vyřadilo jeho dres s číslem 21.

S reprezentací Jugoslávie Divac vyhrál dvakrát mistrovství světa a třikrát mistrovství Evropy, z olympijských her má dvě stříbra. V roce 2010 byl uveden do Síně slávy mezinárodní federace FIBA a od roku 2009 vede Srbský olympijský výbor.

Stojakovič v NBA prošel vedle Sacramenta týmy Indiany, New Orleans, Toronta a Dallasu, s kterým na závěr kariéry v roce 2011 získal titul. Excelentní trojkař nastřílel v zámořské lize 13 647 bodů a má rovněž tituly z MS a ME.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty