Rubriky:

Míčové sporty

Sluková, Hermannová - Chamereauová, Lussonová 2:0

Sluková s Hermannovou slaví první výhru na Světovém okruhu

9. září 2015 10:47 - Soči
(Aktualizováno: 9. září 2015 17:06)

Po dvou neúspěšných kvalifikacích se plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou dočkaly na Světovém okruhu prvních výher v hlavní soutěži. Turnaj nižší kategorie Open v Soči zahájily jasným vítězstvím nad francouzskou dvojicí Aline Chamereauová, Ophélie Lussonová a postup do play off zpečetily dalším dvousetovým vítězstvím nad domácím párem Maria Prokopjevová, Anastasia Barsuková.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ve čtvrtek se ještě na závěr skupiny G utkají s Italkami Laurou Giombiniovou a Giuliou Totiovou.

Olympionička Sluková i Hermannová už mají na kontě na Světovém okruhu turnajový titul. První z nich vyhrála loni s Kristýnou Kolocovou grandslam v Berlíně a turnaj v Praze, Hermannová loni v prosinci s Martinou Bonnerovou triumfovaly na závěr sezony v Jihoafrické republice.

Letos v létě se daly nečekaně dohromady a kvůli nedostatku bodů musely začínat v kvalifikaci. Na grandslamech v Long Beach a polském Olsztynu z ní nepostoupily. V Soči využily slabší konkurence a jsou přímo v hlavní soutěži.

"První zápas je úspěšně za námi. Francouzky jsme ke hře moc nepustily a s výhrou 21:11, 21:13 už myslíme na naše odpolední soupeřky z Ruska," napsaly na facebooku. Ruský pár Prokopjevová, Barsuková, který na turnaji hraje na divokou kartu, pak porazily po větším boji 21:17 a 26:24.

Další český pár Martina Jakubšová, Diana Žolnerčíková má po dvou třísetových bitvách na kontě vítězství nad Ruskami Syrcevovou a Abalakinovou a porážku od favorizovaných Finek Lehtonenové a Lahtiové. O postup do play off si ve čtvrtek zahraje se Srbkami Matičovou a Miloševičovou.

Turnaj Open Světového okruhu v plážovém volejbalu v Soči:
Ženy:
Skupina F:
Jakubšová, Žolnerčíková (22-ČR) - Syrcevová, Abalakinová (Rus.) 2:1 (24, -11, 14)
Lehtonenová, Lahtiová (6-Fin.) - Jakubšová, Žolnerčíková 2:1 (13, -16, 13).
Skupina G:
Sluková, Hermannová (7-ČR) - Chamereauová, Lussonová (26-Fr.) 2:0 (11, 13)
Sluková, Hermannová - Prokopjevová, Barsuková (23-Rus.) 2:0 (17, 24).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty