Rubriky:

Míčové sporty

Forrerová, Vergéová-Dépréová
Sluková, Hermannová 2:1

Plážové volejbalistky Sluková s Hermannovou skončily v Soči páté

11. září 2015 14:33 - Soči
(Aktualizováno: 11. září 2015 20:27)

Beachvolejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou obsadily na turnaji Světového okruhu v Soči při prvním společném startu v hlavní soutěži dělené páté místo.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Po třech výhrách v základní skupině zvládly suverénně i osmifinálový zápas proti Rakušankám Stefanii Schwaigerové a Barbaře Hanselové, které porazily 21:12 a 21:13. Schwaigerová přitom se svojí sestrou Doris před dvěma lety vyhrála mistrovství Evropy.

O účast v semifinále turnaje nižší kategorie Open svedly třísetovou bitvu s třetími nasazenými Švýcarkami Isabelle Forrerovou a Anouk Vergéovou-Dépréovou, kterým podlehly 11:21, 21:17 a 12:15.

Sluková s Hermannovou se daly dohromady před pár týdny. První z nich ohlásila kvůli herní krizi odchod od dlouholeté spoluhráčky Kristýny Kolocové, Hermannová zase tvořila pár s Martinou Bonnerovou. Obě už mají na kontě ze Světového okruhu zlatou medaili, Sluková dvě (loni z Berlína a Prahy).

Turnaj v Soči pro ně byl třetím startem ve World Tour. Na předchozích grandslamech v Long Beach a polském Olsztynu musely do kvalifikace a z ní nepostoupily. Nyní získaly zatím největší porci bodů do žebříčku pro účast na olympiádě v Riu.

Turnaj Open Světového okruhu v plážovém volejbalu v Soči:
Ženy:
Play off - 2. kolo:
Sluková, Hermannová (7-ČR) - S. Schwaigerová, Hanselová (12-Rak.) 2:0 (12, 13)
3. kolo:
Forrerová, Vergéová-Dépréová (3-Švýc.) - Sluková, Hermannová 2:1 (11, -17, 12)
Česká dvojice obsadila dělené 5. místo.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty