Artest uhlídal Jamese, Indiana zastavila rozjetý Cleveland

Vítězná série basketbalistů Clevelandu skončila po osmi zápasech ve čtvrtek v Indianapolisu. Proti Indianě chyběla hostům obvyklá porce bodů od LeBrona Jamese, kterého měl na starosti jeden z nejlepších obránců v lize Ron Artest. Třetí nejlepší střelec soutěže dal jen 19 bodů a Cleveland prohrál 76:98.

"Byla na tom postavená naše taktika, nic osobního. Jsem dychtivý obránce a budu hlídat kohokoliv, jestliže to má pomoci týmu," řekl Artest, který má ve své sbírce jeden titul pro nejlepšího obránce ligy. Vedle ostrahy hvězdy soupeře ale zvládl být i nejlepším střelcem zápasu s 21 body.

James tolik zásluh svému strážci nepřisuzoval, hledal chybu na své straně. "Stříleli jsme hrozně. Měli jsme prostor, abychom se trefovali, ale prostě to dneska nešlo," řekl novinářům James.

Nejlepší ligový střelec Kobe Bryant se výpadku nedopustil a přivedl Los Angeles Lakers k vítězství 108:96 nad Seattlem. Bryant měl do poloviny třetí čtvrtiny na kontě jen pět bodů, ve zbývajících osmnácti minutách jich ale přidal 29 a rozhodl zápas. Lakers vyhráli teprve druhé ze sedmi posledních utkání, v Západní konferenci mají jen čtyři týmy horší bilanci.

1. Denver137653,8
2. Minnesota105550,0