Srbsko - Finsko 94:81 Srbové zvládli osmifinále a zahrají si s Českem

Lille

Čeští basketbalisté si ve čtvrtfinále mistrovství Evropy zahrají proti Srbsku. Vicemistři světa v osmifinále podle očekávání porazili Finsko 94:81 a na turnaji zůstávají stoprocentní.

Srbský basketbalista Miroslav Raduljica v osmifinále ME proti Finsku.

Srbsko na turnaji v útoku kraluje, suverénně prošlo z těžké základní skupiny a zvládlo i první zápas v Lille. Finsko mu však překvapivě tři čtvrtiny vzdorovalo, po 30 minutách prohrávalo jen o pět bodů. Srbsko však do poslední části nastoupilo šňůrou 12:0 a zajistilo si klidnou koncovku.

Nejlepším střelcem Srbů byl s 27 body Miroslav Raduljica, který trefil 11 ze 12 střeleckých pokusů a vytvořil si osobní rekord v seniorské reprezentaci. Mezi tradiční opory patřili i Nemanja Bjelica s 19 body a 14 doskoky či Miloš Teodosič, který zaznamenal devět asistencí.

Dalším čtvrtfinalistou je Itálie, která jasně přehrála Izrael 82:52. Hlavní zásluhu na vítězství měl Alessandro Gentile, který nastřílel 27 bodů. Itálii tak ani nevadilo, že ve hře tolik nebyly opory z NBA Danilo Gallinari a Andrea Bargnani.

Po Lotyšsku a Česku se do čtvrtfinále probojoval i třetí tým ze skupiny D, a to její vítěz Litva. S Gruzií se dlouho trápila, ale výborný výkon Jonase Mačiulise ji dovedl k výhře 85:81.

Úřadující vítěz Euroligy s Realem Madrid Mačiulis nastřílel 34 bodů a vyrovnal nejlepší střelecký výkon na tomto turnaji, o který se dělí se Španělem Pauem Gasolem. Zastoupil tak hlavní hvězdu Jonase Valančiunase, kterému se vůbec nedařilo a dal jen pět bodů. Mačiulis za celý zápas minul jedinou střelu, dal i klíčovou trojku 12 vteřin před koncem za stavu 80:79.