Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisté nabírají sílu procházkami po deštivém Roubaix

14. září 2015 17:28 - Roubaix

Zatímco ostatní basketbalové reprezentace jsou na mistrovství Evropy v Lille ubytované v hotelech na dálničních sjezdech a u letiště, Češi našli zázemí v hotelu v městečku Roubaix. A nemohou si to vynachválit. Jejich soupeři totiž můžou vyrazit jen na benzinové pumpy, zato Češi si mohou krátit čekání na zápasy vycházkami do města. A náladu jim nekazí ani deštivé počasí.

 

Benoit Tessier, Reuters

"Je to tady fajn, dostali jsme hotel přidělený dobře. Co jsem slyšel, tak ostatní výpravy si stěžovaly na to, že sice hotel mají super, ale bydlí u dálnice, kde nic okolo není. My jsme relativně v centru, můžeme chodit ven. Jsme asi nejspokojenější výprava," řekl v rozhovoru s českými novináři Vojtěch Hruban.

Ubytování v městě sousedícím s Lille ze severu si pochvalují i další hráči. Nevadí jim ani to, že musí do haly dojíždět městem téměř půl hodiny. Cestu však usnadňuje doprovod policejních motocyklů. "Co jsme slyšeli, tak jsme to s ubytováním evidentně vyhráli. Nejsme sice v Lille a na halu to máme dvacet minut, ale vylezeme ven a je tu příjemné náměstíčko a obchody okolo," popisoval Pavel Pumprla.

"Sice tady to centrum za půl hodiny projdete dvakrát dokola, ale alespoň je to příjemné. Nevylezeme a nejsme u myčky aut nebo benzinky jako ostatní týmy, co jsem od nich slyšel. Je tu plno zahrádek, kam se dá sednout na kávu, a můžeme něco vidět," těší Pumprlu.

Benda: Paříž-Roubaix? Neznám

Roubaix je mezi sportovci známé zejména jako cíl prestižní cyklistické klasiky Paříž-Roubaix. To však basketbalisté příliš nesledují. "Tak to vůbec nevím. Sleduji jen Tour de France či Vueltu, kde fandím Čechům, ale tento závod neznám," připustil Petr Benda. "Na kole se rád projedu, ale že bych koukal na cyklistiku v televizi, to zas ne, takový fanoušek nejsem," dodal Hruban.

Jedinou nevýhodou hotelu je, že v něm nefunguje dobře internet, na což byli basketbalisté zvyklí z Rigy, která patří k nejlépe pokrytým městům wifi sítí na světě. "Tady nám na hotelu v pokojím internet nefunguje. Takže se potkáme na recepci, kde chytáme lepší signál. Chceme se spojit s rodinami a internet je k tomu výborný prostředek," vysvětlil Pumprla.

V hotelu mají k dispozici i malou posilovnu s rotopedy. "Není to nic velkého, malá místnost s rotopedy a na to pak navazuje místnost, kde je sauna a pára. Když jsme vylezli s Lubošem Bartoněm z páry a seděli spaření na sedačkách, tak přišel recepční a ještě nás zpeskoval, že jsme tam zamlžili zrcadla. Tak jsme se na něj tak usmáli, že by to měli mít líp vyřešené a nemít páru v posilovně, že se to pak dá čekat. Není to nic velkého, ale ta úroveň hotelu je bohatě dostačující," dodal Pumprla.

Původně se Češi dělili o hotel s Belgií, s níž hráli v základní skupině, ovšem ta už v osmifinále vypadla a nyní ho tak mají jen pro sebe. To je výhoda zejména při obědech a večeřích. "Když tu byli Belgičané, tak jsme se nedomluvili, přišli na jídlo současně a to pak byl o jídlo docela boj. Teď už ale máme bufet jen pro sebe," uzavřel Pumprla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty