Rubriky:

Míčové sporty

Kudy vede cesta do Ria? Boj bude složitý, basketbalisté ale mají kvalifikaci na dosah

16. září 2015 11:17 - Lille/Praha

Dlouho to znělo jako utopie, teď už je boj českých basketbalistů o olympijské hry v Riu aktuální. Na hry sice vede hodně složitá cesta, ale možnost zahrát si kvalifikaci mají reprezentanti, které na ME čeká ve středu čtvrtfinále se Srby, skutečně na dosah.

 

Benoit Tessier, Reuters

Z ME se rovnou do Ria dostanou jen první dva týmy. „Třetí až sedmé místo ale zaručuje start v červencové kvalifikaci, kde se představí osmnáct zemí z celého světa. Odehraje se souběžně na třech dosud neurčených místech ve formě turnajů po šesti," připomíná reprezentační manažer Michael Šob s tím, že vítězové skupin postoupí na srpnové hry.

Obsazení kvalifikace určují kontinentální šampionáty. Evropská pětice bude známá v pátek, jasno už je v Africe (Angola, Tunisko, Senegal), Americe (Portoriko, Kanada, Mexiko) i v Oceánii (Nový Zéland) a 3. 10. se rozhodne i o třech asijských zemích.

„Z těch patnácti postoupivších států FIBA určí tři pořadatele kvalifikace a za ně do seznamu přibydou kontinentální náhradníci podle umístění na mistrovství," říká Šob. Z jeho slov vyplývá, že pokud by se alespoň jeden turnaj hrál v Evropě, Česko už nemůže jako čtvrtfinalista ME v olympijské kvalifikaci chybět.

kez, Právo

Zahrají si čeští basketbalisté příští rok na OH v Riu?

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty