Rubriky:

Míčové sporty

Z nominace volejbalistek na ME vypadly Vyklická a Kvapilová

22. září 2015 12:27 - Praha

Blokařka Klára Vyklická a univerzálka Michala Kvapilová se nevešly do nominace českých volejbalistek na mistrovství Evropy, které začne v sobotu v Nizozemsku. Ve skupině v Eindhovenu se reprezentantky střetnou v sobotu s Rumunskem, v neděli se Srbskem a v pondělí budou jejich soupeřkami obhájkyně stříbra Němky.

 

Archiv Barbory Purchartové

"Rozhodování o vybrané čtrnáctce bylo hodně těžké. Bral jsem v úvahu výkony v přípravných zápasech i nasazení hráček proti jednotlivým soupeřkám," uvedl italský kouč české reprezentace Carlo Parisi. Tým odletí ve čtvrtek ráno z Prahy do Amsterodamu, odkud se autobusem přemístí do 125 km vzdáleného Eindhovenu.

Volejbalistky během léta absolvovaly světovou Grand Prix a ve své divizi vybojovaly bronzové medaile. Do reprezentace se pak vrátily kapitánka Aneta Havlíčková, jež měla poraněné koleno, a libero Julie Kovářová. Havlíčková se smečařkou Helenou Havelkovou budou opět patřit k hlavním pilířům družstva.

Čtrnáct nominovaných hráček v tomto týdnu ladí výkonnost na soustředění v Kladně. "Zaměřujeme se na odstranění drobných chyb v útočné souhře i v obraně, které nás provázely v posledních třech přípravných utkáních v Belgii. Hráčky jsou už natěšené na první utkání s Rumunkami. Vstup do turnaje bude hodně důležitý. Věřím, že jej zvládneme," doplnil kouč Parisi.

Na minulém mistrovství Evropy Češky předloni vypadly v osmifinále po bitvě a čtyřech neproměněných mečbolech s Francií a obsadily 10. místo z 16 účastníků.

Nominace českých volejbalistek na ME:
Nahrávačky:
Pavla Vincourová (Lodž/Pol.)
Lucie Smutná (Soverato/It.),
Smečařky:
Helena Havelková (Police/Pol.)
Andrea Kossányiová (Vratislav/Pol.)
Michaela Mlejnková (Stuttgart/Něm.)
Eva Hodanová (Olymp Praha)
Marie Toufarová (KP Brno),
Univerzálky:
Aneta Havlíčková (Lokomotiv Baku/Ázerb.)
Tereza Vanžurová (Scandicci/It.),
Blokařky:
Barbora Purchartová (Charleroi/Belg.)
Nikol Sajdová (Vilsbiburg/Něm.)
Veronika Trnková (Olymp),
Libera:
Julie Kovářová (Prostějov)
Veronika Dostálová (Olymp)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty