Basketbalisté Nymburka pečetili v Gmündenu postup

GMÜNDEN/PRAHA

Basketbalisté Nymburka výhrou na palubovce rakouského Gmündenu pečetili svůj postup ze základní skupiny Evropského poháru FIBA. Výhra Chimki Moskva nad Naharijí už pomohla českému mistru k jistotě, přesto Nymburk hrál koncentrovaně a po čtvrtém vítězství v soutěži postoupil mezi 16 nejlepších mužstev poháru, která se ve druhé fázi dělí do čtyř skupin.

Trent Whitfield oslavuje se spoluhráči postup Nymburka.

Nymburk skvěle začal hlavně v obraně a v 6. minutě vedl 11:4. Střeleckou taktovku držel Slovák Rančík, ale Gmünden sázel na střelbu zdálky a celkem devět trojek mu pomohlo korigovat skóre a v závěru třetí čtvrtiny dokonce vedl 54:48.

Nastalo přetahování o vedení, ještě dvě a půl minuty před koncem to bylo 73:72 pro domácí, ale šestibodová šňůra českého celku, doplněná úspěšným trojkovým pokusem Mandiče, definitivně rozhodla.

Středočeši by měli v další fázi soutěže narazit na obhájce trofeje Petrohrad, Fenerbahce Istanbul a Dynamo Moskva či španělský Joventud Badalona.

Swans Gmunden - ČEZ Basketbal Nymburk 78:81 (12:15, 36:39, 56:54).
Nejvíce bodů: Buchanan 18, Mayes 17, Flanders a Mayer 13 - Rančík 22, Hess 12, Whitfield 10, Einikis 8.