Milwaukee v NBA vyhrálo, ale Welsch se neprosadil

NEW YORK

Milwaukee v úterním zápase zámořské NBA porazilo na domácí palubovce Dallas těsně 113:111 po prodloužení. Dvanáct minut v dresu Bucks odehrál i český basketbalista Jiří Welsch, který se však neprosadil. Neproměnil ani jeden ze dvou střeleckých pokusů z pole a do statistik se zapsal jen jedním doskokem a jednou asistencí.

Milwaukee se muselo obejít bez svého nejlepšího střelce Michaela Redda, který nemohl nastoupit kvůli zraněnému stehennímu svalu. Zastoupili ho však autor 26 bodů Bobby Simmons a T. J. Ford, který poprvé v kariéře zaznamenal 24 bodů. "Podívejte se na soupisku. Každý udělal něco pro to, aby nám pomohl zvítězit," pochvaloval si kouč Milwaukee Terry Stotts.

Klíčovou trojku půl minuty před koncem prodloužení trefil právě Ford, který je jinak spíš svátečním střelcem. "Věděl jsem, že mi to Simmons přihraje, a dnes jsem si při střelbě věřil," popsal klíčový moment utkání, které v normální hrací době skončilo remízou 100:100.

Trenér Cheeks cítil satisfakci

Osmatřicet bodů Allena Iversona přispělo k vysokému vítězství Philadelphie nad Portlandem. Už v poločase vedli domácí o šestnáct bodů a nakonec zvítězili 107:83. V první čtvrtině útok vítězů táhl Kyle Korver, který v tomto hracím období nastřílel dvanáct ze svých šestnácti bodů. Pak se probudil Iverson a 34 body za další tři čtvrtiny dotáhl domácí k vítězství.

Pikantní příchuť měl zápas pro trenéra Philadelphie Maurice Cheekse, který byl v březnu po třech a půl letech z Portlandu propuštěn. Jen o dva měsíce později pak začal trénovat Sixers. "Museli jsme vyhrát, protože jsme prohráli čtyři z posledních pěti utkání. Bylo jedno, kdo se proti nám postaví, prostě se jen přihodilo, že to byl zrovna Portland," komentoval utkání kouč.

V utkání dvou celků, které získaly šest z posledních sedmi titulů v NBA, vyhrálo San Antonio 90:84 nad Los Angeles Lakers. Nejlepší střelc NBA Kobe Bryant v dresu Lakers tentokrát zaznamenal 25 bodů, ale proměnil jen devět ze svých třiatřiceti střeleckých pokusů.

V poslední čtvrtině navíc přidal jen dva body, protože ho ubránil Bruce Bowen. "Nejlepší věc, která se dnes přihodila, byl Bowenův skvělý výkon proti skvělému hráči. Odvedl fantastickou práci," pochválil svého svěřence trenér Spurs Gregg Popovich.

Severozápadní divize:
1. Minnesota137653,8