Brňanky v Evropské lize poprvé prohrály

ŠOPROŇ

Až v šestém utkání letošní Evropské ligy našly basketbalistky Brna přemožitelky. Svěřenkyně trenéra Bobrovského prohrály na palubovce maďarské Šoproně 92:94, když deset sekund před koncem rozhodly za nerozhodného stavu dva úspěšné trestné hody domácích hráček po faulu Američanky Miltonové.

"Pomýšleli jsme už na prodloužení, odpískaný faul byl hodně přísný. Dělali jsme ale zbytečné chyby, na které jsme doplatili," uvedl Bobrovský. Nejlepší hráčkou Brna byla Miltonová, která odehrála s výjimkou dvou sekund po pátém faulu celé utkání a zaznamenala 36 bodů.

Šoproni stále chyběla nemocná opora Blahůšková. V úvodní čtvrtině se českým mistryním příliš nedařilo hlavně v podkošových soubojích a Maďarky vyhrály první čtvrtinu 25:18. Do poločasu se ale podařilo Brňankám korigovat výsledek na rozdíl jediného bodu 45:44. "Hlavně v prvním poločase nás ale soupeřky přeskákaly v podkošových soubojích. Ve druhém poločase se nám už dařilo přece jen lépe," dodal Bobrovský.

Šoproň těžila z pestřejší hry, Brňanky zpřesnily ve druhém poločase obranu i střelbu. Tři minuty před koncem dokonce vedly pětibodovým rozdílem 77:72 a v samém závěru ještě po trojce Machové 84:82. V bouřlivém prostředí už ale maďarský tým nedovolil Brňankám další zvrat.

"Byla to nešťastná prohra, musíme se z ní rychle dostat. Je ale těžké hrát pouze s jednou pivotkou Miltonovou. Zbývajícím dvěma se vůbec nedařilo. Kováčová ani jednou nevystřelila a Kulichová nedala ze čtyř střeleckých pokusů z podkošového prostoru ani bod," posteskl si Bobrovský.

Evropská liga basketbalistek - skupina B
MKB Euroleasing Šoproň - Gambrinus Sika Brno 94:92 (25:18, 45:44, 70:68)
Nejvíce bodů: Teasleyová 22, Cserná 20, Matovičová 14, Hontiová 12, Károlyiová 12 - Miltonová-Jonesová 36, Vítečková 18, Salesová 11, Machová 11. Rozhodčí: Ochrimenko (Rus.) a Lovšin (Slovin.). Fauly: 25:26. Trestné hody: 29/24 - 26/21. Trojky: 4:7. Diváci: 2000.