Cleveland zdolal LA Clippers až v prodloužení

NEW YORK

Basketbalisté Clevelandu zdolali ve středečním zápase zámořské NBA Los Angeles Clippers 112:105 po prodloužení. O vítězství domácích se v důležitých momentech postaral přesnou střelbou za tři body Donyell Marshall. Nejprve si jednou trojkou vynutil nastavení a pak dvěma úspěšnými pokusy za sebou pomohl Clevelandu získat rozhodující náskok.

Clippers navíc v závěru prodloužení střelecky zcela vyhořeli. V posledních osmi minutách neproměnili deset ze čtrnácti pokusů. "Mají tam pár talentovaných střelců, ale naši chlapci je dokázali ubránit," řekl trenér Clevelandu Mike Brown. Jeho svěřenci jako obvykle těžili ze hry LeBrona Jamese, který si vedle 28 bodů připsal devět asistencí a sedm doskočených míčů. Nejlepší střelec týmu Zydrunas Ilgauskas dal ještě o bod víc.

Už patnáctou porážku v sezóně utrpěli basketbalisté Toronta. Nejhorší tým NBA, který sezónu zahájil devíti prohrami za sebou, před nejnižší návštěvou sezóny (14993 diváků) nestačil na Memphis a prodloužil svou neúspěšnou sérii na šest utkání. Raptors mají nyní bilanci 1:15.

Hlavním tahounem Memphisu byl Damon Stoudamire, který dal 19 bodů a šest míčů doskočil. Pro Toronto měl ale pochopení, sám v něm zažil neúspěšnou sezónu 1997-98, v níž tým skončil s bilancí 16:66. "Je to totéž, co se stalo před osmi lety. Cítím s nimi. Vím, jaké to je, když se tolik prohrává," řekl.

Miami poprvé uspělo bez O'Neala

Basketbalisté Denveru se v duelu s New Orleansem museli obejít bez trenéra George Karla, který dostal za kritiku rozhodčích po duelu s New Jersey trest na dva zápasy. Hráči Nuggets domácí utkání nezvládli a prohráli 95:102. Bez kouče na lavičce se představí ještě v pátek na hřišti Phoenixu.

Nedařilo se ani Atlantě, která nastřílela nejméně bodů v sezóně a Miami podlehla 74:96. Hostující tým naopak dokázal poprvé uspět i bez zraněného Shaquilla O'Neala.

Cleveland - LA Clippers 112:105 po prodl.
Nejvíc bodů: Ilgauskas 29 - Brand 33.
Nejvíc doskoků: Ilgauskas 10 - Brand 13.
Nejvíc asistencí: James 9 - Cassell 10.
Toronto - Memphis 66:92
Nejvíc bodů: Bosh 15 - Stoudamire 19.
Nejvíc doskoků: Bosh 8 - Gasol 10.
Nejvíc asistencí: Calderon 7 - Jackson 8.
Atlanta - Miami 74:96
Nejvíc bodů: Pachulia 17 - Williams 21.
Nejvíc doskoků: Pachulia 11 - Mourning 12.
Nejvíc asistencí: Johnson 6 - Williams 9.
Washington - Portland 96:89
Nejvíc bodů: Arenas 28 - Miles 21.
Nejvíc doskoků: Jamison 15 - Przybilla 15.
Nejvíc asistencí: Arenas, Jeffries 5 - Telfair 7.
New York - Chicago 109:101
Nejvíc bodů: Crawford 28 - Gordon 28.
Nejvíc doskoků: Frye 8 - Songaila 6.
Nejvíc asistencí: Marbury 8 - Duhon 8.
New Jersey - Detroit 83:93
Nejvíc bodů: Carter 27 - Hamilton 30.
Nejvíc doskoků: Jefferson 14 - B. Wallace, R. Wallace 8.
Nejvíc asistencí: Jefferson, Kidd 5 - Billups 8.
Boston - Philadelphia 110:103
Nejvíc bodů: Pierce 32 - Iverson 40.
Nejvíc doskoků: Perkins 19 - Dalembert 11.
Nejvíc doskoků: Evans 13 - Okafor 13.
Nejvíc asistencí: Ridnour 12 - Knight 11.
Severozápadní divize:
1. Minnesota137653,8