Česko - Německo 0:3Volejbalistky byly proti Němkám v křeči a musí doufat v postup přes baráž s Belgií

Eindhoven

V souboji o druhé místo ve skupině D byly české volejbalistky na mistrovství Evropy v nizozemském Eindhovenu bez šance a Německu obhajujícímu stříbro podlehly 0:3 po setech 17:25, 23:25, 17:25. Od začátku se křečovitě trápily na příjmu a nebyly schopné zastavit útok soupeřek. O postup tím ale nepřišly. Svěřenkyně trenéra Carla Parisiho si zahrají ve středu v Antverpách baráž o čtvrtfinále proti domácí Belgii, která minule získala bronz.

Trenér Carlo Parisi udílí pokyny českým hráčkám během souboje se Srbskem.

Němky začaly výborně, znatelný rozdíl mezi oběma celky byl od začátku právě na příjmu. Soupeřky tím v pohodě získaly uklidňující vedení 14:7, když na síti snadno zastavovaly český útok a samy nabízely pestřejší pojetí této činnosti. Národní tým jakoby se nemohl zbavit určité počáteční křeče.

Za této situace došlo k výměně nahrávačky a poprvé na turnaji se místo Smutné objevila na palubovce Vincourová. Hra v poli se trochu zlepšila, jenže český servis stále nečinil Německu vážnější potíže. Až příchod střídající Hodanové právě na podání znamenal alespoň chvilkové probuzení, jenže jinak zůstávaly reprezentantky zaskočené nepříznivým vývojem.

Smečařky se trápily

Na nižší než tříbodovou ztrátu se české družstvo už nedostalo a soupeřky, které měly jeho hru perfektně načtenou, získaly za 28 minut první set zásluhou vynikajícího příjmu a perfektní práce na bloku. České smečařky se proti němu opravdu hodně trápily. Především Havlíčková se nemohla chytit. Bohužel se nezvedla ani ve druhé sadě, kdy se devětkrát snažila o zakončení útoku, ale pouze čtyřikrát složila míč na zem.

Zlepšila se však alespoň česká hra v poli a opět se vyplatilo nasazení žolíka. Hodanová se objevila na servisu a bylo to 13:13. Jenže pak Německo přes naše nepřipravené bloky uhrálo tři body za sebou a neslo si do koncovky solidní náskok. První setbol se povedlo českému týmu odvrátit, ten druhý už ne a znovu po 28 minutách i druhé dějství připadlo soupeřkám.

Na začátku třetího dějství se herní koncepce reprezentantek po různých zásazích do sestavy rozsypala, za stavu 6:14 už bylo Česko na odpis. Na hřiště se dostaly všechny hráčky, přesto nefungovalo nic. Teprve když došlo ke změně i na liberu, Dostálová pomohla zlepšit příjem a povedla se čtyřbodová šňůra. Blíž ve skóre sebevědomé Německo ale utrápený národní tým nepustilo a po hodině a pětadvaceti minutách hry byl zápas po třech setech ukončen.

"Jsem zklamaný výsledkem i výkonem. Někdy velká chuť vyhrát sehraje negativní roli. Hráčky začaly nervózně a vždy, když měly prostor se zvednout, udělaly zásadní chyby," mrzelo kouče českého týmu Parisiho.