Bryant dotáhl Lakers k výhře nad Utahem

NEW YORK

Kobe Bryant byl opět hlavním strůjcem úspěchu basketbalistů Los Angeles Lakers, kteří ve čtvrtečním utkání NBA porazili Utah 105:101 v prodloužení. Sedmadvacetiletý rozehrávač proměnil 0,4 sekundy před koncem řádné hrací doby po sporném faulu oba trestné hody a vynutil si prodloužení. Celkem k vítězství přispěl 30 body.

Lakers na hřišti Utahu promarnili ve druhém poločase náskok 14 bodů a jen krok je dělil od třetí porážky po sobě. Bryant ale vybojoval naději a v prodloužení, které kvůli faulům nedohrál, rozhodl Saša Vujačič. Slovinský rozehrávač proměnil dvacet sekund před koncem tříbodový pokus a dostal kalifornský klub do vedení, které už nepustilo.

Stejný střelecký výkon jako Bryant předvedl i Tony Parker ze San Antonia a pomohl obhájcům titulu k vítězství v Dallasu 92:90. Proti svému bývalému týmu se blýskl i Michael Finley, který v závěru proměnil tři důležité trestné hody a celkem si připsal 15 bodů. San Antonio si díky výhře pojistilo pozici nejlepšího týmu Západní konference.

"Tentokrát byl návrat do Dallasu mnohem lepší," řekl Finley, jenž v týmu Stars strávil do svého letního přestupu osm a půl sezóny. "Minule se mi z toho svíral žaludek," připomněl premiérový vzájemný zápas, v němž svou první střelu na koš namířil zcela mimo a nakonec si v utkání připsal jen dva body. Tentokrát dostal příležitost v základní pětce, protože Manu Ginobili nemohl hrát kvůli naražené noze.