Kazaň - Nymburk 94:87Oslabený Nymburk po boji nestačil ve VTB lize na Kazaň

Kazaň

Basketbalisté Nymburku v neděli poprvé v sezóně VTB ligy zaváhali, když po dvou domácích výhrách tentokrát prohráli v Kazani 87:94. Znovu však podali zvláště v ofenzivě sympatický výkon a dokázali si poradit i s absencí tří českých reprezentantů. Nejlepším střelcem byl s 24 body Vojtěch Hruban.

Nymburk do Kazaně odjel bez zraněných Jiřího Welsche, Petra Bendy a Pavla Houšky. Utkání nevyšlo hvězdě předchozích zápasů Michaelu Dixonovi, který stihl odehrát jen 15 minut, než se vyfauloval.

Přesto český šampión po celé utkání držel s favoritem krok. Staral se o to zejména Hruban, kterému se dařilo střelecky a trefil hned šest trojek. Velmi dobrý zápas hrál i belgický pivot Maxime De Zeeuw, který k 19 bodům přidal osm doskoků a sedm asistencí.

Kazaň však mohla zátěž rozložit mezi více hráčů a v poslední čtvrtině se jí povedlo odskočit na 14 bodů, což už Nymburk nedokázal zvrátit.

Další zápas sehraje Nymburk v neděli 18. října proti Krasnojarsku.

Basketbalová VTB liga
Kazaň - Nymburk 94:87 (24:27, 48:42, 68:64)
Nejvíce bodů: Colom 19, Langford 18, Milaknis 14 - Hruban 24, De Zeeuw 19, Randle 13. Fauly: 22:23. Trestné hody: 23/16 - 21/16. Trojky: 10:13. Doskoky: 39:36.