Rubriky:

Míčové sporty

V nominaci házenkářů na kvalifikaci je i klubový mistr světa

13. října 2015 14:28 - Praha

Klubový mistr světa Petr Štochl nechybí v nominaci českých házenkářů na úvodní zápasy kvalifikace světového šampionátu proti Belgii. V šestnáctičlenném výběru trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše, jejichž svěřenci nastoupí 4. listopadu v Praze a o tři dny později v Kortrijku, je i nová posila Barcelony Filip Jícha.

 

Alex Wipf/chf.ct

Štochl na zářijovém klubovém mistrovství světa v Kataru triumfoval s německým týmem Füchse Berlín. Devětatřicetiletý brankář je zároveň nejzkušenějším reprezentantem se 195 starty. Jedinými zástupci české extraligy jsou Jiří Motl z Lovosic a Jan Užek z Karviné.

"Máme všechny hráče, které jsme chtěli," uvedl Filip v tiskové zprávě. Dva týdny před kvalifikací ještě trenéři hodlají mužstvo doplnit o dva reprezentanty.

Belgie se podle Filipa v poslední době výkonnostně posunula. "Pracují na své hře a k ní přidávají nadšení a slušnou taktiku. Výraznou osobnost v týmu nemají, ale budeme si muset dát pozor na jejich křídla," konstatoval. "Podcenění se nebojím, protože budeme pracovat i na mentální stránce. Jiná cesta totiž k cíli nevede," dodal kouč.

V tříčlenné skupině je ještě Turecko, s kterým se Češi dvakrát utkají v lednu. Vítěz skupiny postoupí do červnové baráže, světový šampionát se bude hrát v lednu 2017 ve Francii.

Filip uznává, že český tým je favoritem skupiny. "Když zůstanu u Belgie, víme, že naší povinností je získat čtyři body. Abychom toho dosáhli, musíme k utkání přistoupit s maximální zodpovědnosti a se stoprocentní koncentrací. Nebudeme se ohlížet na soupeře, přijdeme s naší hrou," řekl.

Nominace ČR na zápasy kvalifikace MS proti Belgii (4. listopadu v Praze, 7. listopadu v Kortrijku):
Brankáři:
Martin Galia (St. Gallen/Švýc.)
Petr Štochl (Füchse Berlín/Něm.).
Spojky:
Tomáš Babák (St. Gallen/Švýc.)
Roman Bečvář (Rostock/Něm.)
Ladislav Brykner (Aue/Něm.)
Pavel Horák (Erlangen/Něm.)
Filip Jícha (Barcelona/Šp.)
Jan Stehlík (St. Raphaël/Fr.)
Ondřej Zdráhala (Hamm-Westfalen/Něm.).
Křídla:
Jakub Hrstka (Prešov/SR)
Miroslav Jurka (St. Raphaël/Fr.)
Jiří Motl (Lovosice)
Jan Sobol (Pulawy/Pol.).
Pivoti:
Leoš Petrovský (Pulawy/Pol.)
Tomáš Říha (Coburg/Něm.)
Jan Užek (Karviná)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty