Míčové sporty

Přemožitelky českých házenkářek na MS podruhé vyhrály

6. prosince 2005 21:28 - PETROHRAD

Přemožitelky českých házenkářek z play-off Rumunky na mistrovství světa v Petrohradu podruhé vyhrály. Kamerunu v úterý nadělily padesát branek a jejich výhra 50:19 byla nejvýraznější z odehraných zápasů druhého kola. Mezi úspěšné rumunské střelkyně se zapsala jednou trefou i brankářka Luminita Dinuová. Rumunsko zároveň vede skupinu D.

Druhé vítězství si připsaly také obhájkyně titulu z Francie, dále týmy domácího Ruska, Nizozemska, Slovinska, Maďarska, Německa a olympijské šampionky z Dánska. Francouzky v prvním poločase s argentinským outsiderem inkasovaly jen čtyři góly a zvítězily suverénně 33:11.

Velkou pozornost dnes vzbuzoval duel úřadujících mistryň Evropy Norek s Koreou, stříbrným týmem z loňských olympijských her. V půli sice vedly Evropanky o dvě branky, ale korejské hráčky průběh otočily a zvítězily 30:25.

Australanky po pondělní historicky nejvyšší porážce na MS o 48 branek s Maďarskem utrpěly další debakl od Slovinek 13:41. Ze čtyř šestičlenných skupin postoupí do další fáze vždy tři nejlepší družstva.

MS v házené žen - 2. kolo
Skupina A
Nizozemsko - Uruguay 29:8 (17:4), Rusko - Čína 36:20 (16:9), Chorvatsko - Japonsko 31:30 (11:14)
Skupina B
Slovinsko - Austrálie 41:13 (19:4), Maďarsko - Angola 34:30 (14:17), Korea - Norsko 30:25 (11:13)
Skupina C
Brazílie - Polsko 34:31 (17:13), Německo - Rakousko 34:27 (17:14), Dánsko - Pobřeží slonoviny 42:21 (22:9)
Skupina D
Rumunsko - Kamerun 50:19 (26:8), Makedonie - Ukrajina 29:29 (12:17), Francie - Argentina 33:11 (13:4)
1. Rumunsko 2 2 0 0 81:34 4
2. Francie 2 2 0 0 58:33 4
3. Ukrajina 2 1 1 0 63:52 3
4. Makedonie 2 0 1 1 51:54 1
5. Kamerun 2 0 0 2 52:84 0
6. Argentina 2 0 0 2 26:64 0