Basketbalisté Milwaukee znovu nestačili na Lakers

NEW YORK

Basketbalisté Milwaukee už podeváté za sebou nedokázali v NBA porazit tým Los Angeles Lakers. V úterý přivítali bývalé šampiony na domácí palubovce a po sérii tří vítězství podlehli 92:111. Jiří Welsch se na palubovce objevil jen krátce, během dvou minut vstřelil Lakers jeden koš z pole a připsal si doskok. Oporou vítězů byl tradičně Kobe Bryant, autor 33 bodů.

Lakers se vydařil nástup, úvodní čtvrtinu vyhráli o devět bodů a až do konce nepustili Milwaukee ani jednou do vedení. "Drželi jsme je pod tlakem, odvedli jsme dobrou práci," řekl pochvalně Bryant, který si o víkendu stěžoval na únavu a při střelbě z pole moc úspěšný nebyl. V úterý se polepšil, zdatně mu sekundovali Lamar Odom se 24 a Smush Parker s 20 body. Milwaukee chyběl křídelní hráč Joe Smith, který kvůli operaci kolena bude pauzírovat až osm týdnů.

Další snadné a vysoké vítězství vybojoval Phoenix, který konto Portlandu zatížil 130 body a jeho šňůra sedmi výher je nejdelší v letošním ročníku NBA. Hned osm hráčů Suns se dostalo na dvouciferný bodový součet. O zápas kratší sérii drží Memphis, který potvrdil formu proti New Orleansu.

Vyrovnané utkání v Sacramentu rozhodl v závěru dvacetiletý LeBron James, který v poslední čtvrtině vstřelil 11 bodů a vybojoval pro Cleveland vítězství 102:97. Dohromady se Jamesova bilance v hale, kde před dvěma lety odstartoval raketovou kariéru, zastavila na třiceti bodech.

Basketbalisté Dallasu se zase mohli spolehnout na Němce Dirka Nowitzkiho a na palubovce Indiany, která je doma velmi silná, vyhráli 84:75. "Se zraněnými Stackhousem, Terrym a Howardem jsme byli skoro poloviční, tak jsem vzal na sebe ještě více odpovědnosti. Naštěstí nám 84 bodů na vítězství stačilo," řekl Nowitzki, strůjce vítězství s 31 body.

Severozápadní divize:
1. Minnesota1610662,5